RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 42

Fot. www.amyrelaks.pl

INWESTYCJE. Kilkadziesiąt tysięcy par butów "Relaks" wprowadzi w piątek do sprzedaży firma Wojas SA z Nowego Targu. Chociaż wykonano je z nowoczesnych materiałów, z wyglądu są identyczne jak obuwie produkowane w latach 70. i 80. XX wieku przez Nowotarskie Zakłady Przemysłu Skórzanego "Podhale".

- Mamy w Polsce spore zainteresowanie produktami typu retro, a marka "Relaks" jest wciąż bardzo dobrze rozpoznawalna i cieszy się dużym sentymentem - tłumaczy reprezentujący producenta Dominik Doliński z agencji marketingowej Neumann Brown.

Dziennik Polski 02-10-2013

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

PLEBISCYT. Mało, kto, wie, że w stolicy Podhala - Nowym Targu -jest pierwszy w Europie kościół, w którym uwzględniono najwyższe standardy budownictwa energooszczędnego.

- To pierwszy pasywny - jak mówią specjaliści - obiekt sakralny na świecie. Najlepszym dowodem na to, że warto było podjąć trud tej inwestycji, jest fakt, że koszty ogrzewania kościoła przez cały sezon grzewczy są niższe niż małego domu jednorodzinnego przez miesiąc - mówi proboszcz parafii pw. bł. Jana Pawła II ks. Jan Karlak - jeden z liczących się kandydatów w konkursie na Proboszcza 2013 Roku Małopolski.

Dziennik Polski 30-08-2013

PODHALE. Aż 185 wierszy, w tym 20 pisanych gwarą, zgłoszono na tegoroczny 42. Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Tadeusza Staicha na wiersz o tematyce górskiej. Wiersze nadesłało 68 autorów.

Doroczny konkurs tradycyjnie już był podzielony na dwie kategorie - wiersze pisane językiem literackim i te pisane gwarą. W tej pierwszej, jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Tomaszowi Charmuszce z Suwałk. Za nim na podium znaleźli się Edyta Wysocka z Miastka i Anna Piliszewska z Wieliczki. Wyróżnieni zostali Ewa Sadurska z Lublina, Mirosław Kowalski z Mysłowic i Małgorzata Polańska z Sanoka.

Dziennik Polski 29-08-2013

ROZMOWA z nowotarżaninem DAWIDEM KUBACKIM, który razem z kolegami z reprezentacji wywalczył brązowy medal w drużynowym konkursie skoków podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme

- Spodziewaliście się aż tak dobrego wyniku jak medal mistrzostw świata?

- Staraliśmy się odciąć od tych wszystkich spekulacji, których było sporo. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w stanie osiągnąć dobry wynik i przy dobrych, równych skokach całej czwórki możemy pokusić się o podium.

Dziennik Polski 26-03-2013

CHEMOBUDOWA KRAKÓW SA. 55 lat doświadczeń na wymagającym rynku budowlanym. Krakowska Chemobudowa należy do grona nielicznych już firm, które mają ponad 60-letni dorobek. Jej początki związane są z utworzeniem w roku 1948 roku, a zatem 55 lat temu, Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 3.

To już, oczywiście, historia. Z punktu widzenia zarządzających firmą istotniejsze są warunki, w jakich funkcjonuje ona obecnie. Ostatnie lata, mimo widocznej na rynku dekoniunktury, zarząd Chemobudowy Kraków SA ocenia jako udane.

Dziennik Polski 18-01-2013

Ten rok jest piątym i ostatnim, w którym państwo wspiera budowę wielofunkcyjnych boisk

Gdy w 2008 roku rząd inicjował budowę "orlików", zapowiadał, że boiska piłkarskie powstaną w każdej gminie. Choć w sumie powstało ich więcej niż jest gmin w Polsce, to jednak w wielu z nich "orlika" nie ma i już nie będzie. Jeszcze na początku tego roku niemal 40 proc. gmin nie uczestniczyło w programie "Moje boisko - Orlik 2012".

W Małopolsce na koniec tego roku będzie 195 boisk. Jednak takie obiekty nie powstaną w każdej ze 182 małopolskich gmin - aż w 57 z nich nie zbudowano ani jednego "orlika".

Dziennik Polski 08-11-2012

Fot. Marcin Jagła

POŻEGNANIE. W Żywcu zmarła Maria Krystyna Habsburg. - Choć może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale skończyła się ważna epoka - mówi Dorota Firlej, historyk z Muzeum Miejskiego w Żywcu.

Wczoraj rano arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg źle się poczuła w swoim mieszkaniu w żywieckim Nowym Zamku. Jej osobisty lekarz oraz opiekunki wezwali pogotowie ratunkowe. O godz. 7.35 arcyksiężna zmarła. W grudniu skończyłaby 89 lat.

Dziennik Polski 09-10-2012

TRANSPORT. Najbardziej realne są plany budowy lotniska w Nowym Targu. Cały teren (około 127 hektarów) jest własnością samorządu lokalnego. W pierwszym etapie miałby powstać pas startowy o długości 1400 m i terminal.

Jako pierwsze powstanie lotnisko w Nowym Targu. W drugiej kolejności będzie budowany port lotniczy w Starym Sączu. Ciągle nie wiadomo, czy ma sens budowanie lotniska w Tarnowie i jaka będzie rola funkcjonujących dziś lotnisk w podkrakowskim Pobiedniku i Łososinie Dolnej. Tak wyglądają plany rozwoju transportu lotniczego w Małopolsce. Nowy Targ jest w uprzywilejowanej sytuacji nie tylko dlatego, że tam przygotowania są najbardziej zaawansowane. To lotnisko wskazane jest nawet w krajowych dokumentach strategicznych jako zapasowy port lotniczy dla Krakowa.

Dziennik Polski 13-09-2012

Tunel pod Małym Luboniem będzie miał 2 km długości. Na jego budowę potrzeba blisko 1,4 mld złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad kończy przygotowania do budowy drogi ekspresowej S7 z Lubnia do Chabówki. - Mamy dokumentacje projektowe, geologiczno-inżynierską i hydrogeologiczną. Uzyskaliśmy także decyzję środowiskową dla tego zadania - informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA.
Dziennik Polski 30-07-2012

SPORTY MOTOROWE. Dobry występ Tadeusza Błażusiaka w Argentynie

O takim debiucie marzy każdy sportowiec. Motocyklista z Nowego Targu bez kompleksów poczynał sobie po bezdrożach w Ameryce Południowej i w debiucie stanął na podium czwartego etapu rajdu Desafio Litoral.

Oglądanie pleców 4-krotnego zwycięzcy Rajdu Dakar Cyrila Despressa i specjalisty w tej dyscyplinie rodaka Jakuba Przygońskiego, nie było żadną ujmą dla mistrza świata w enduro halowym.

Dziennik Polski 30-07-2012

SPORTY MOTOROWE. Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak odlicza dni do pierwszego w karierze wyścigu motocyklem dakarowym. - Zapowiada się piekło - uważa mistrz świata w enduro halowym.

Długiej przerwy w cyklu mistrzostw Ameryki Północnej Błażusiak nie chciał spędzać, leżąc do góry brzuchem. Przed startem w Ontario zaplanowanym na 15 września lider klasyfikacji generalnej mistrzostw AMA endurocross chce wydobyć potencjał z motocykla, by odzyskać atomowe starty. Żeby uniknąć monotonii treningów, kierowca Automobilklubu Krakowskiego postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji do udziału w rajdzie terenowym Desafio Litoral w Argentynie.

Dziennik Polski 23-07-2012

Już w tym miesiącu śmieci będą musiały pozostać w regionie, w którym powstały. Śmieciarki nie będą jeździły po całej Małopolsce. Co najmniej 10 zł miesięcznie od osoby za wywóz śmieci miesięcznie? To możliwe. - Można się tego spodziewać - przyznaje Karolina Laszczak, wicedyrektor Departamentu Środowiska, Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Dziennik Polski 12-07-2012
Drugie i trzecie miejsce reprezentanta Wisły Zakopane. Nowotarżanin Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane dwukrotnie stawał na podium w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w austriackim Stams i został liderem w klasyfikacji generalnej. To były pierwsze tego lata zawody na igelicie. W Stams obsada była mocna, startowało wielu znanych zawodników Niemiec Schmitt, Austriak Loitzl, Norweg Jacobsen, który po roku przerwy wrócił na skocznie.
Dziennik Polski 03-07-2012

Może dojść do masowego bankructwa polskich miast, gmin, powiatów - mówił mi dwa lata temu Józef Krawczyk, starosta oświęcimski, samorządowiec od zarania III RP. Mocno wkurzony na centralne władze, choć trudno mu zarzucić ślepą niechęć do rządów Donalda Tuska. Krawczyk jest jednym z czołowych w regionie polityków PO.
Jego wkurzenie podzielają wszyscy działacze samorządowi w Polsce. Próbujący uniknąć bankructwa Każdy kolejny rząd i parlament przydzielał im nowe zadania, uchwalał ustawy, wydawał rozporządzenia, wymagał i ścigał - ale nie dawał na to dość pieniędzy. Tusk z ferajną robią to samo. Bywa to zarazem straszne i śmieszne. Przeciętne starostwo realizuje ponad 20 zadań zleconych przez państwo - i na żadne z nich nie otrzymuje dość kasy. W wielu wypadkach kwoty są od lat zamrożone albo wręcz zmniejszane.

Dziennik Polski 29-06-2012

Fot. Anna Kaczmarz

Iwona Milaniak (druga od lewej), uczennica drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Nowm Targu zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym VIII Konkursie Papieskim.

Jej esej o spojrzeniu Jana Pawła II na kwestię patriotyzmu zyskał duże uznanie u jury. W nagrodę licealistka pojedzie na wakacje do Rzymu. Przypomnijmy, że droga do zwycięstwa była dla Iwony trudna i kręta. Musiała przejść aż cztery etapy.
Dziennik Polski 22-05-2012
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 208 z kategorii: Dziennik Polski
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE