RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 40
Święto Niepodległości - z czwórką odznaczonych nowotarżan

Potrzeba usankcjonowania uchwałą przyznawanych co roku Medali za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu i konieczność dokonania zmian w budżecie - były powodami zwołania jeszcze jednej sesji w trwającej do 16. listopada kadencji Rady Miasta. Tym razem Medale przyznane decyzją Kapituły Honorowej Miasta Nowego Targu uhonorują dwie panie i dwóch panów.

Nowotarski Klub Olimpijczyka wnioskował o przyznanie Medalu Tadeuszowi Japołowi – jednej z legend nowotarskiego hokeja, wzorowi sportowego działacza. Pan Tadeusz to aktywny członek kolejnych zarządów Klubu Hokejowego, wieloletni prezes Klubu Old Boys Podhale Nowy Targ. Na równi z poziomem sportowym i sukcesami Szarotek – zawsze leżały mu na sercu rozbudowa lodowiska i podniesienie standardu obiektu.

Z wnioskiem o uhonorowanie Medalem dra Jana Krzaka – lekarza pulmonologa, samorządowca i społecznika z bardzo długim stażem – wystąpił burmistrz. Dr Krzak to radny miejski II kadencji, radny powiatu nowotarskiego czterech kadencji, równocześnie przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego III i IV kadencji. Na niwie zawodowej jest sędzią Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie, pełnił też funkcję zastępcy Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Czynny w strukturach Akcji Katolickiej, przewodniczył jej oddziałowi w parafii św. Katarzyny, wiceprezesował także Diecezjalnemu Instytutowi Akcji w Krakowie.

Zasłużonym działaczom towarzyszą dwie pani uhonorowane za działalność artystyczną. O przyznanie im odznaczeń również wnioskował burmistrz.

Jedna to Dorota Kret – pełna pasji i inicjatywy nauczycielka muzyki. Jest założycielką Studia Piosenki SEPTYMA, które swoimi występami uświetnia wiele uroczystości patriotycznych i okolicznościowych; akcji charytatywnych wydarzeń prozdrowotnych i ekologicznych, daje też szerokie pole do rozwijania wokalnych talentów. Lista sukcesów jej wychowanek co roku powiększa się o laury zdobyte w konkursach i na festiwalach rangi również ogólnopolskiej i międzynarodowej. Spory odsetek młodzieży wywodzącej się ze Studia SEPTYMA kontynuuje wokalne kształcenie również na szczeblu akademickim i wyrasta na ciekawe osobowości muzycznej sceny.

Drugą odznaczoną jest Janina Marcińczak-Maślankowa – samorodna artystka, która doszła do perfekcji i osiągnęła fantastyczne efekty w malarstwie na szkle. Tę dziedzinę sztuki zaczęła uprawiać przez przypadek, rozwijając swój talent i warsztat od ponad 40 lat. Stworzyła całe cykle obrazów – głównie sakralnych, cudownych wizerunków madonn i świętych patronów, ale spod jej pędzla wychodzą także sceny rodzajowe, drogi krzyżowe, nawet malowane moralitety. Charakterystyczne cechy jej malarstwa to przebogata, kwietna ornamentyka okalająca centralnie usytuowaną postać, dekoracyjne tła i trójwymiarowość obrazu polegająca na rozbudowaniu drugiego oraz trzeciego planu. Z czasem artystka zaczęła tworzyć gabarytowe poliptyki z wykorzystaniem starych okiennych ram. Jej dzieła można było podziwiać na wielu wystawach w galeriach i muzeach całego Podhala, w krakowskim Muzeum Archidiecezjalnym, także na Słowacji w Niemczech. Bardzo często zamawiane i nabywane w celu sprezentowania szczególnym gościom, za pośrednictwem ludźmierskiego Sanktuarium i nowotarskiego Urzędu Miasta trafiły do Watykanu i rozchodzą się po całym świecie.

Kolejne uchwały o odznaczeniu zasłużonych osób radni przyjmowali przez aklamację. Medale zostaną wręczone podczas uroczystości planowanych na sobotę 10. listopada o godz. 16.00, w sali widowiskowej MOK-u.

/asz

Print Informacja z dnia 06-11-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2109 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE