X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 341
XXIII Rajd wokół Tatr

XXIII Rajd wokół Tatr pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu Grzegorza Watychy. Rajd wokół Tatr jest imprezą, która przyciąga kolarzy z całej Polski, ale również z innych państw Europy. Choć co roku organizator zwiększa limit uczestników, to chętnych jest więcej niż miejsc. W tym roku  miejsca rozeszły się na prawie 3 miesiące przed samą imprezą. Na weekend, w którym odbywa się rajd chyba wszystkie miejsca noclegowe zostają zarezerwowane.

Od kilku ostatnich lat pogoda bardzo dopisywała uczestnikom, jednak w tym roku postanowiła spłatać figla. Już w sobotę nastąpiło załamanie pogody, a w samą niedzielę temperatura na trasie spadła nawet do 6 stopni. Do tego bardzo intensywne opady, mgła oraz silny wiatr spowodowały, że przejechanie na rowerze 200km wokół Tatr stało się wyzwaniem wyjątkowo ekstremalnym. Niestety takie ekstremalne warunki odstraszyły wielu uczestników. Z trasą tego dnia postanowili zmierzyć się tylko najbardziej wytrwali. Uczestnicy mieli do pokonania nieco ponad 200km. W tym roku kierunek trasy został odwrócony i kolarze z Nowego Targu jechali Przez Białkę, Jurgów, Zdjar, Stary Smokowiec, Liptowski Mikulasz, Chochołów, Ratułów z powrotem do Nowego Targu. Kolarzy na trasie czekały 3 bufety, na których mogli najeść się do syta przeróżnymi smakołykami. Od słodkich najlepszych nowotarskich drożdżówek i pączków, ciasta jaglanego i owoców suszonych przez słone przekąski w postaci świeżych kanapek i kabanosów. Kolarze mieli również do dyspozycji napój izotoniczny, by uzupełnić elektrolity oraz by nie brakło im na trasie energii. Na rozgrzanie była gorąca herbata z imbirem i kawa. Start i meta rajdu była na sportowej Hali Gorce. Tam, po dotarciu na metę kolarze mogli ogrzać się pod ciepłym prysznicem i zjeść ciepły posiłek. Wszyscy uczestnicy choć bardzo przemoczeni i przemarznięci dotarli na metę szczęśliwi, że udało im się pokonać trasę w tak ciężkich warunkach. Wszystkim im należą się słowa uznania za wytrwałość. Choć pogoda ich nie rozpieszczała już pytają o zapisy na przyszły rok.

XXIII Rajd wokół Tatr został objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu Grzegorza Watychy. Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Nowy Targ.

Organizatorzy oraz wszyscy wolontariusze pracę przy rajdzie wykonują nieodpłatnie, a środki, które zostają po odliczeniu kosztów przekazywane są na cele charytatywne. W tym roku zostaną przekazane na budowanego przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  domu całodziennej opieki dla osób niepełnosprawnych w Szlachtowej.

Zdjęcia: Rajd Wokół Tatr/ Wiktor Bubniak/ Dominik Gach

Print Informacja z dnia 10-09-2018, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 1235 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE