X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Wrześniowa Kulturalna Stolica Podhala

Już powakacyjnie zapraszamy do korzystania z bardzo różnorodnej oferty kulturalnej w naszym Mieście w miesiącu wrześniu. Na początek 1 września (sobota) Uroczystości 79. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Rozpoczniemy o godz.10.30 Mszą Św. w intencji Ojczyzny i Poległych w kościele Świętej Katarzyny (ul. Kościelna) w Nowym Targu. 

Następnie odbędzie się przemarsz pocztów sztandarowych na Plac Kombatantów pod ścianę „Pamięci ofiar terroru hitlerowskiego i stalinowskiego”. Tam zaśpiewamy Hymn Polski z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej, uroczyście upamiętnimy wybuchu II Wojny Światowej Apelem Poległych i  złożeniem kwiatów przez delegacje. Okolicznościowy program artystyczny wykona Studio Piosenki Septyma. Na koniec zapraszamy do Ratusza (Rynek 1) na otwarcie wystawy historycznej pt. „Skrzydła Niepodległej. Nieznani i zapomniani podhalańscy lotnicy”.

Bardzo interesująco będzie 8 września (sobota) kiedy to od godz. 12.00 Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha zaprasza na Piknik Kolejowy przed Dworcem PKP w Nowym Targu z okazji otwarcia Zabytkowej Wieży Wodnej na Stacji Kolejowej PKP. W programie m. in.: przyjazd pociągu Retro „Lata 20., lata 30.”; inscenizacja w wykonaniu Teatru KTO i zespołów artystycznych; przemówienie Burmistrza Miasta Nowego Targu; przecięcie wstęgi i otwarcie wieży wodnej; zwiedzanie ekspozycji poświęconej historii linii kolejowej Nowy Targ – Królewiany; koncert zespołu New Market Jazz Band; poczęstunek dla uczestników pikniku. Wstęp wolny.

Z kolei MOK – Muzeum Podhalańskie zaprasza 9 września (niedziela) w godz.9.00-18.00 na  obchody Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. W programie: zwiedzanie wystaw stałych i czasowych w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu; o godz.15.00 spacer historyczny po miejscach związanych z Wielką Wojną oraz odzyskaniem niepodległości w Nowym Targu; warsztaty edukacyjny dla dzieci pt. „Moja mała ojczyzna”; o godz. 18.00 wernisaż wystawy plenerowej przed budynkiem ratusza pt. „Koń a sprawa polska. W 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Wstęp wolny.

14 i 16 września (piątek i niedziela) Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza na Festiwal Piosenki Turystycznej. Wstęp wolny. W piątek od godz.19.00 do Schroniska na Łapsowej Polanie, a w niedzielę od godz.14.00 do Parku Miejskiego w Nowym Targu (ul. Parkowa). W programie koncerty: Wojtka Szymańskiego, Wowa Band, zespołów szantowych, Studia Piosenki Septyma i nie tylko.

Wyjątkowe wydarzenie 15 września (sobota) o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37), bowiem wtedy odbędzie się Koncert solistów i Orkiestry Opery Krakowskiej pt. „Usta milczą, dusza śpiewa…”. Wstęp wolny – bezpłatne wejściówki do odbioru w Sekretariacie MOK. W programie najbardziej znane melodie z oper i operetek. Zaśpiewają i zagrają dla Państwa: Iwona Socha – sopran; Magdalena Barylak – sopran; Adam Sobierajski – tenor; Michał Kutnik – baryton; Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Koncert współfinansowany przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w subregionie”.

Dla fanów siatkówki i generalnie sportu w dniu 16 września (niedziela) już Drugi Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Kto tym razem zwycięży? Na pewno dobra zabawa i … sporo piasku.

W dniu 27 września (czwartek) w godz.11.00 – 15.00 MOK – Muzeum Podhalańskie zaprasza do Ratusza (Rynek 1) na seminarium naukowe „Rola Miejsc Pamięci Narodowej w edukacji patriotycznej oraz rozwoju turystyki kulturowej” pod honorowym patronatem Grzegorza Watychy Burmistrza Miasta Nowego Targu, organizowane w ramach Programu edukacyjno-naukowego „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1919-1923 w Nowym Targu” dofinasowanego ze środków MKiDN. W Programie wystąpienia: godz. 11.15 dr Agnieszka  Partridge (Politechnika Krakowska), Galicyjskie cmentarze z I wojny światowej – pamiątka trudnej historii czy atrakcja turystyczna?; godz. 11.35 – dr Piotr Sadowski (PPWSZ, Nowy Targ), Turystyka pól bitewnych kampanii 1939 roku jako element edukacji patriotycznej; godz. 11.55 – mgr Kamil Stasiak (Muzeum Historyczne Miasta Krakowa), Rola szlaków okupacyjnych w utrwalaniu świadomości o miejscach pamięci na przykładzie Małopolski; godz. 12.15 – dr inż. arch. Krzysztof Wielgus, dr hab. inż. arch. Jadwiga Środulska-Wielgus (Politechnika Krakowska), Pamięć i dydaktyzm krajobrazu jako aspekty turystyki kulturowej; godz. 13.00 dyskusja i podsumowanie Seminarium.

Na koniec Zespół Regionalny Śwarni zaprasza także w dniu 27 września (czwartek) o godz.19.30 do nowotarskiego MOKu (al. Tysiąclecia 37) na Kabaret „Syćkiego Po Krapce”. Uwaga: występ tylko dla osób pełnoletnich. Jak sami piszą: „Góralski humor w najlepszym wykonaniu tworzy mieszankę wybuchową przy której można popuścić w gacie ze śmiechu. Gorąco polecamy. Zapraszamy. Wstęp …. prawie wolny”.

Bądźcie z nami we wrześniu.

 

Print Informacja z dnia 03-09-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1348 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE