X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 197
Nowotarska Strefa Relaksu - z perspektywą rozbudowy

Na przyszły rok zaplanowane jest dalsze zagospodarowanie oddanej niedawno do użytku Nowotarskiej Strefy Relaksu. Planuje się m.in. montaż siłowni zewnętrznej oraz dodatkowych urządzeń street workout, wykonanie altan wypoczynkowych oraz altany grillowej, wykonanie głównej alejki spacerowej, montaż leżaków i przebieralni oraz instalację monitoringu i oświetlenia. 

Doposażenie Strefy będzie realizowane z 85% dofinansowaniem w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr. Sama inicjatywa utworzenia Strefy pojawiła się oddolnie, jako jeden ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego.

W ramach pozyskanego dofinansowania z Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 i planowaną na 2019 rok rozbudową strefy, zostanie wykonany szereg prac. Planuje się m.in. montaż siłowni zewnętrznej oraz dodatkowych urządzeń street workout, wykonanie altan wypoczynkowych oraz altany grillowej, wykonanie głównej alejki spacerowej, montaż leżaków i przebieralni oraz instalację monitoringu i oświetlenia. Doposażenie Strefy będzie realizowane z 85% dofinansowaniem w ramach III etapu Szlaku wokół Tatr, którego trasa przebiega tuż obok Strefy, zatem będzie ona stanowiła naturalne miejsce odpoczynku dla rowerzystów. 

Radna Danuta Wojdyła zawnioskowała podczas ostatniej Sesji Rady Miasta, by Strefę doposażyć w dodatkowe urządzenia, jeszcze zanim nastąpi drugi etap jej zagospodarowania. W interpelacji wymieniła takie elementy, jak: huśtawki, bujaki, kręcioła, hamaki zamontowane między drzewami, stojaki na rowery, dodatkowe ławki oraz siatka odgradzająca boisko od rzeki – tak, by podczas meczów piłka nie wpadała do wody. 

-Konieczne jest również utwardzenie istniejących już w strefie alejek spacerowych gdyż obecny wysypany żwir jest niestabilny a chodzenie po nich jest utrudnione – wnioskowała radna.

Niestety, przedstawione propozycje – choć racjonalne z punktu widzenia atrakcyjności i funkcjonalności – wymagają uzyskania stosownych zgód i decyzji, bez których nie można ich zamontować.

– To nowa inwestycja, z której mieszkańcy mogą korzystać od ponad 3 miesięcy. Biorąc pod uwagę fakt, że w najbliższym czasie prowadzonych będzie szereg prac montażowo-budowlanych w obrębie strefy, zasadnym jest, aby doposażenie w proponowane przez Panią urządzenia planować po zakończeniu w/w robót w ramach kolejnych działań w obrębie strefy – odpowiedział na interpelację radnej burmistrz Grzegorz Watycha – Obecnie zostanie przeprowadzona kontrola alejek spacerowych oraz plaży trawiastej, na podstawie której będzie można podjąć dalsze działania tj. ewentualne prace naprawcze.

/os

Print Informacja z dnia 17-08-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1428 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE