X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62
28. Festiwal EL'RO w Kieżmarku- z reprezentacją władz z Nowego Targu

Przedstawiciele z Nowego Targu z panią wiceburmistrz Joanną Iskrzyńską - Steg i Przewodniczącym Rady Euroregionu "Tatry" Bogusławem Waksmundzkim na czele brała udział w otwarciu 28. Festiwalu Europejskiego Rzemiosła Ludowego EL’RO w Kieżmarku. 

O równą dekadę starszy od naszego Jarmarku Podhalańskiego, EL'RO jest jednocześnie najstarszym i najbardziej imponującym festiwalem tego typu w Europie, wypełnionym artystycznymi występami, wydarzeniami specjalnymi i historycznymi atrakcjami z tradycyjnym rzemiosłem.

Organizowany już od 1990 roku festiwal dedykowany jest każdorazowo innemu cechowi rzemieślniczemu. Zakończona właśnie edycja poświęcona była cechowi krawieckiemu i farbiarskiemu. Podczas trzydniowego święta miasta – ale też jednej z ważniejszych imprez plenerowych w skali całej Słowacji –  w Kieżmarku zaprezentowało się ponad 100 stoisk w tradycyjnymi wyrobami. Nowy Targ reprezentowało w tym roku – co nikogo dziwić nie może – stoisko z podhalańskimi kożuszkami.

Otwarcie festiwalu zawsze poprzedzone jest odświętną paradą z udziałem wielobarwnych grup rekonstrukcji historycznej, tancerzy i przedstawicieli tradycyjnych zawodów w strojach z epoki. EL’RO to także mnogość występów scenicznych. Jak podają organizatorzy, w tym roku objęło ono 800 wykonawców z różnych zakątków świata. Oprócz słowackich grup folklorystycznych pojawili się wykonawcy z Serbii, Czech, Rosji, Sycylii, a nawet z Chin. To również występy popularnych gwiazd słowackiej sceny muzycznej i nie tylko – w tym roku na scenie pojawiła się m.in. legenda czeskiej piosenki, Helena Vondráčková, czy słynny po drugiej stronie Tatr raper Kali.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń było wystawienie musicalu Kubo, oddającego hołd wybitnemu aktorowi słowackiemu Jozefowi Kronerowi, ale też słowackiej kulturze i tradycji. Symboliczny hołd złożono też Beacie Łaskiej, pierwszej znanej z imienia i nazwiska kobiecie – turystce tatrzańskiej.

Pani wiceburmistrz Joannie Iskrzyńskiej -Steg towarzyszyły przedstawicielki Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Nowy Targ – pani naczelnik Katarzyn Put i Iwona Króżel. 

/os

fot. nadesłane

Print Informacja z dnia 10-07-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1514 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE