X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 98
W Nowy Rok - przy dźwiękach walca

NOWY TARG. Tym razem oranżowo-czarne kreacje Orkiestry Straussowskiej Obligato, maestro Jerzy Sobeńko, jak zwykle, w czarnym fraku i czarująca dama sceny - Jolanta Suder. Tych sprawców wspaniałych muzycznych wydarzeń nowotarska publiczność zna już długo, a polubiła mocno i bez uroku muzyki, który niosą z sobą – już sobie nie wyobraża witania Nowego Roku.

Tym bardziej, że na każdy styczniowy koncert pani Jolanta z muzykami i śpiewakami przygotowuje nowy program. U progu 2018 r. postanowiła zmienić salą widowiskową MOK-u w salę balową, serwując nowotarskiej publiczności „Najpiękniejsze walce świata” w mistrzowskim wykonaniu Orkiestry wybitnej, niezwykłej i porywającej – w klimat i świetność Filharmonii Wiedeńskiej, ale nie tylko.

Rozpoczęcie polonezem Jankiela z „Pana Tadeusza” przydało Koncertowi Noworocznemu dostojeństwa, potem najpiękniejsze walce – wiedeńskie, rosyjskie, z kultowych filmów – płynęły wartkim nurtem, coraz bardziej rozczulając publiczność, aż westchnienie zachwytu dobyła z piersi słuchaczy zapowiedź fragmentu ścieżki dźwiękowej niezapomnianego serialu „Ptaki ciernistych krzewów” – historii zakazanej miłości z zabójczo przystojnym Richardem Chamberlainem i piękną Mag. Był to prezent od świętującej 25-lecie istnienia Orkiestry specjalnie na nowotarski koncert.

Rozbawiała natomiast widownię Jolanta Suder, dowcipną i lekką konferansjerką, anegdotami, ciekawostkami z życia kompozytorów.

Nie brakło i polskiej filmowej klasyki – w postaci „Walca Barbary” z „Nocy i dni”, także walca z „Trędowatej”, a partie orkiestrowe przeplatały się z operowymi ariami i szlagierami operetkowymi w wykonaniu energetycznej sopranistki Julii Ponomar i oklaskiwanego już wcześniej na nowotarskiej scenie znakomitego tenora Leszka Świdzińskiego. Pojawił się i towarzyszący sopranistce Niccolo Paganini w osobie pierwszego skrzypka Orkiestry – Zbigniewa Kawalca.

Prezenterka i śpiewacy zmieniali kreacje i style, Orkiestra maestra Sobeńki zbierała burze oklasków, on sam czynił koncert interaktywnym, dyrygując publicznością i zachęcając do wspólnego śpiewania, a między pierwsza i drugą częścią koncertu burmistrz Grzegorz Watycha razem z artystami wzniósł noworoczny toast, zapraszając wszystkich do holu na lampkę szampana.

Otwarte pozostaje pytanie, kiedy kolejny raz Orkiestra Obligato znów ucieszy nowotarską publiczność swoją muzyką – bo czekać na nią rok, to za długo...

Koncert Noworoczny

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 08-01-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2609 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE