X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 69
"Partnerstwo dla książki" - konferencja bibliotekarzy powiatu nowotarskiego

W dniu 20 listopada odbyła się ostania konferencja bibliotekarzy powiatu nowotarskiego, zorganizowana w ramach projektu „Partnerstwo dla książki”, która miała miejsce w siedzibie Starostwa Powiatu Nowotarskiego.

Uczestników powitał Starosta Nowotarski, p. Krzysztof Faber, podkreślając na wstępie ważną funkcję kulturotwórczą bibliotek publicznych. Tematem spotkania był „Współczesny marketing biznesowy. Kształtowanie wizerunku bibliotekarza”. Wykład prowadził dr hab. Dariusz  Tworzydło, ekspert ds. public relations, Prezes Agencji "Exacto”, który podkreślał znaczenie właściwej promocji biblioteki, a przede wszystkim odpowiednią postawę samego bibliotekarza.

 Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu na podstawie Porozumienia zawartego ze Starostwem Powiatowym realizuje zadania powiatowej biblioteki publicznej. Do jej zadania należy m. in. sprawowanie nadzoru merytorycznego nad bibliotekami działającymi na terenie powiatu oraz udzielanie im pomocy instrukcyjno-metodycznej i szkoleniowej.

PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI, jest programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu udało się uzyskać dotację na cykl szkoleń pt. WIEDZA INSPIRACJA ROZWÓJ. Rynek czytelniczy nie może istnieć i rozwijać się bez dwóch podstawowych miejsc dostępu do książki: księgarń i bibliotek. Oba te podmioty pełnią także funkcje kulturotwórcze i kształtują zachowania czytelnicze w społecznościach, w których działają. By jednak mogły te funkcje spełniać muszą być nie tylko dobrze zaopatrzone i prowadzone na poziomie odpowiadającym potrzebom ich użytkowników. Powinny również te potrzeby kreować. Nowoczesna biblioteka publiczna musi być otwartą dla wszystkich przestrzenią usługową. Miejscem zaufania społecznego, współpracującą z innymi, działającymi lokalnie instytucjami i organizacjami tak, by formować miejscową sferę kulturalną i społeczną. Dla bibliotekarzy oznacza to konieczność ustawicznego zdobywania nowych umiejętności i kompetencji, które pozwolą na skuteczniejsze działania w zakresie animowania kultury i życia społecznego.

W ramach programu odbyło się pięć wykładów, o różnorodnej tematyce. Trenerami byli wyszkoleni specjaliści, którzy przeprowadzili spotkania dotyczące benchmarkingu w bibliotece, umiejętności tworzenia wystaw interaktywnych z wykorzystaniem zasobów cyfrowych, psychologicznych technik skutecznej promocji instytucji kultury oraz zajęć biblioterapeutycznych w bibliotece publicznej.

 

Print Informacja z dnia 22-11-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1597 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE