RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 84
Strefa Płatnego Parkowania - od wtorku z nowymi parkometrami

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obsługiwana przez Zakład Zieleni Strefa Płatnego Parkowania wzbogaciła się o 8 nowych parkomatów. Już od wtorku (17.10.2017 r.) zaczną one funkcjonować, zwiększając skuteczność pobierania opłat za parkowanie.

Taki właśnie był podstawowy cel ich zakupu. Parkomaty umieszczone zostały na ul. Długiej (5 sztuk) oraz po jednej sztuce na ul. Parkowej, Placu Słowackiego i na Rynku. Dwa ostatnie będą miały funkcję dokonania płatności zbliżeniowo kartą płatniczą. Pozostałe być może będą o tę opcję uzupełnione do końca roku w zależności od tego jak ten sposób sprawdzi się w przypadku dwóch pierwszych parkomatów.

Opłaty we wszystkich parkomatach można dokonywać za pomocą bilonu, oraz za pomocą aplikacji smsAdmin Park. Nie można natomiast dokonać w nich opłaty za pomocą banknotów. Parkomaty wzdłuż ulic Strefy Płatnego Parkowania są odpowiednio oznaczone za pomocą stosownych znaków kierunkowych.

Strefę obsługiwać będzie trzech kontrolerów w specjalnych uniformach oraz pracownik administracyjny, który będzie obsługiwał system w siedzibie ZGZiR. Będzie on odpowiedzialny również za przeliczanie bilonu z parkomatów i dokonywanie wpłaty tych pieniędzy do banku oraz za przeprowadzanie procedury egzekucji i windykacji nieuiszczonych opłat za parkowanie lub dopłat za przekroczony czas parkowania.

Kontrolerzy wyposażeni będą w specjalne terminale mobilne służące do rejestrowania wykroczeń. Dane - w tym zdjęcie pojazdu - trafiają z urządzeń bezpośrednio do specjalnej bazy, która będzie stanowiła realną podstawę dla wszczęcia procedury egzekwowania należnych opłat. Dotychczasowy system nie był aż tak skuteczny - często zdarzały się wypadki nieuiszczania opłat, ucieczek bez dokonania opłaty bądź dopłaty za parkowanie, awantur z pracownikami pobierającymi opłatę. 

Nowe parkomaty udało kupić się za niższą kwotę, niż początkowo wstępnie szacowano - koszt szacunkowy wynosił 190 tys., natomiast parkomaty udało się kupić Zakładowi Zieleni za 102 tys. brutto. Dodatkowe 24 tys. wydano na zakup specjalnego oprogramowania, natomiast zaoszczędzone pieniądze przeznaczono na zakup dodatkowych czytników kart płatniczych we wszystkich parkomatach.

Kilka ważnych uwag dla kierowców: 

Kierowcy samochodów zatrzymujący się wzdłuż ulic SPP proszeni są o bezwzględne pozostawianie za przednią szybą samochodu opłaconego biletu za postój w strefie. Brak biletu za przednią szybą lub brak opłaty za postój spowoduje bowiem wystawienie powiadomienia egzekucyjnego o konieczności uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.

- Ogromna prośba do mieszkańców ulicy Długiej posiadających wykupiony abonament, aby obowiązkowo zostawili kartę abonamentową za przednią szybą samochodu. Uchroni to przed otrzymaniem niepotrzebnego wezwania do zapłaty za nieprawidłowy postój - apeluje dyrektor ZGZiR, Michał Rubiś. 

W najbliższym tygodniu kontrole nie będą aż tak rygorystyczne, będą to dni testowania nowego systemu i powiadamiania mieszkańców o zmianach. Począwszy od 23 października jednak, planuje się już pełną kontrolę Strefy zgodnie z nowymi zasadami.

Wiadomo też, że dalszych planach jest rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania o ul. Kościelną, pozostałą część Pl. Słowackiego (zatoczka naprzeciwko budynku "Sokoła") oraz ulicę Długą aż do os. Bereki. 

Wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania w tym wykupienie abonamentu będzie można załatwić w biurze SPP przy ul. Parkowej 14 siedziba Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku od dnia 23.10.2017 r. tel. 18 26 40 817.

/os

Print Informacja z dnia 17-10-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2770 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE