![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, obsługiwana przez Zakład Zieleni Strefa Płatnego Parkowania wzbogaciła się o 8 nowych parkomatów. Już od wtorku (17.10.2017 r.) zaczną one funkcjonować, zwiększając skuteczność pobierania opłat za parkowanie.
Taki właśnie był podstawowy cel ich zakupu. Parkomaty umieszczone zostały na ul. Długiej (5 sztuk) oraz po jednej sztuce na ul. Parkowej, Placu Słowackiego i na Rynku. Dwa ostatnie będą miały funkcję dokonania płatności zbliżeniowo kartą płatniczą. Pozostałe być może będą o tę opcję uzupełnione do końca roku w zależności od tego jak ten sposób sprawdzi się w przypadku dwóch pierwszych parkomatów.
Opłaty we wszystkich parkomatach można dokonywać za pomocą bilonu, oraz za pomocą aplikacji smsAdmin Park. Nie można natomiast dokonać w nich opłaty za pomocą banknotów. Parkomaty wzdłuż ulic Strefy Płatnego Parkowania są odpowiednio oznaczone za pomocą stosownych znaków kierunkowych.
Strefę obsługiwać będzie trzech kontrolerów w specjalnych uniformach oraz pracownik administracyjny, który będzie obsługiwał system w siedzibie ZGZiR. Będzie on odpowiedzialny również za przeliczanie bilonu z parkomatów i dokonywanie wpłaty tych pieniędzy do banku oraz za przeprowadzanie procedury egzekucji i windykacji nieuiszczonych opłat za parkowanie lub dopłat za przekroczony czas parkowania.
Kontrolerzy wyposażeni będą w specjalne terminale mobilne służące do rejestrowania wykroczeń. Dane - w tym zdjęcie pojazdu - trafiają z urządzeń bezpośrednio do specjalnej bazy, która będzie stanowiła realną podstawę dla wszczęcia procedury egzekwowania należnych opłat. Dotychczasowy system nie był aż tak skuteczny - często zdarzały się wypadki nieuiszczania opłat, ucieczek bez dokonania opłaty bądź dopłaty za parkowanie, awantur z pracownikami pobierającymi opłatę.
Nowe parkomaty udało kupić się za niższą kwotę, niż początkowo wstępnie szacowano - koszt szacunkowy wynosił 190 tys., natomiast parkomaty udało się kupić Zakładowi Zieleni za 102 tys. brutto. Dodatkowe 24 tys. wydano na zakup specjalnego oprogramowania, natomiast zaoszczędzone pieniądze przeznaczono na zakup dodatkowych czytników kart płatniczych we wszystkich parkomatach.
Kilka ważnych uwag dla kierowców:
Kierowcy samochodów zatrzymujący się wzdłuż ulic SPP proszeni są o bezwzględne pozostawianie za przednią szybą samochodu opłaconego biletu za postój w strefie. Brak biletu za przednią szybą lub brak opłaty za postój spowoduje bowiem wystawienie powiadomienia egzekucyjnego o konieczności uiszczenia opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł.
- Ogromna prośba do mieszkańców ulicy Długiej posiadających wykupiony abonament, aby obowiązkowo zostawili kartę abonamentową za przednią szybą samochodu. Uchroni to przed otrzymaniem niepotrzebnego wezwania do zapłaty za nieprawidłowy postój - apeluje dyrektor ZGZiR, Michał Rubiś.
W najbliższym tygodniu kontrole nie będą aż tak rygorystyczne, będą to dni testowania nowego systemu i powiadamiania mieszkańców o zmianach. Począwszy od 23 października jednak, planuje się już pełną kontrolę Strefy zgodnie z nowymi zasadami.
Wiadomo też, że dalszych planach jest rozbudowa Strefy Płatnego Parkowania o ul. Kościelną, pozostałą część Pl. Słowackiego (zatoczka naprzeciwko budynku "Sokoła") oraz ulicę Długą aż do os. Bereki.
Wszystkie sprawy związane z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania w tym wykupienie abonamentu będzie można załatwić w biurze SPP przy ul. Parkowej 14 siedziba Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku od dnia 23.10.2017 r. tel. 18 26 40 817.
/os
![]() Źródło: ![]() |
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas Polityka cookies i innych podobnych technologii Klauzula informacyjna RODO Deklaracja Dostępności |