![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha
Cztery chóry, koncert do północy i gromkie brawa za wysoki poziom artystyczny przygotowywanych od pół roku pieśni dla m.in. Chóru „Echo Gorczańskie”, który reprezentował Polskę na „Dniu Europy” we francuskim Evry – mieście partnerskim Nowego Targu. Około 170 chórzystów z Polski, Francji, Niemiec i Anglii koncertowało tam w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i Saint Corbinien.
- Nasze przygotowanie do koncertu trwało ponad pół roku – mówi Prezes „Echa Gorczańskiego” Bogusława Matyasik. - A próby były trzy razy w tygodniu. W sumie przygotowaliśmy kilkanaście utworów, w blokach tematycznych; patriotyczne, regionalne, religijne i klasykę, więc był to bardzo pracowity czas i dla chórzystów, i dla dyrygenta, ale trud się opłacił, bo doskonałe przygotowanie dało nam pewność i wysoką ocenę słuchaczy – cieszy się Pani Prezes.
Chór pojechał do Francji na zaproszenie Towarzystwa Przyjaźni Evry-Nowy Targ, którego prezesem jest animatorka partnerstwa obydwu miast Bogusława Olivier oraz chóru „Essonnances”. Wyjazd dofinansowany był przez Burmistrza Nowego Targu Marka Fryźlewicza, a w Evry spotkały się chóry ze wszystkich trzech zaprzyjaźnionych z tym miastem miast partnerskich.
Koncert był najważniejszym celem wyjazdowym ale oprócz tego chórzyści mieli okazję spotkać się z Polonią mieszkającą w Evry i okolicach. Takim wyjątkowym spotkaniem była msza św. w Corbeil, gdzie mogli zaśpiewać licznie zgromadzonej Polonii kilkanaście pieśni, co przyjęte zostało licznymi brawami i nawiązały się serdeczne rozmowy.
(Piotr Rayski-Pawlik)
![]() Źródło: Reporter więcej z tej kategorii (Reporter) |
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas Polityka cookies i innych podobnych technologii Klauzula informacyjna RODO Deklaracja Dostępności |