RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 135
Błażusiak czwarty raz został mistrzem świata

Odpowiedź na najważniejsze pytanie wieczoru w hali Parć des Expositions we Francji kibice poznali po drugim z trzech wyścigów finałowych. Na półmetku rywalizacji Tadeusz Błażusiak za kierownicą motocykla KTM minął metę na drugiej pozycji i triumfalnie został ogłoszony nadal panującym mistrzem świata.

- Biorąc pod uwagę okoliczności, czyli kontuzje i kilkumiesięczne leczenie, jest rzeczą niesamowitą, że po raz czwarty zrzędu zostałem najlepszym zawodnikiem na świecie ekscytował się 29-letni zawodnik rodem z Nowego Targu, od lat mieszkający w Andorze, ale startujący nieprzerwanie z licencją Automobilklubu Krakowskiego.

Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych podczas finałowej rywalizacji Fot. blazusiak.com.

 

Tegoroczny cykl mistrzostw świata w enduro halowym, rozgrywany pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), był specyficzny. Promotorzy zawodów zdołali zakontraktować tylko trzy rundy, dlatego margines błędu w wyścigu po koronę mistrza globu był niewielki. Do finałowej rozgrywki w mieście Tours Tadeusz Błażusiak przystąpił z przewagą 29 punktów nad zawodnikiem Hondy Davidem Knightem. Mieszkaniec wyspy Man w archipelagu Wysp Brytyjskich zdopingował Polaka w wyścigu eliminacyjnym gdy po porywającej walce przywiózł za plecami lidera klasyfikacji generalnej mistrzostw. „Taddy" zrewanżował się mu już w pierwszym punktowanym wyścigu. Knightowi nie pomogło dobre tempo ani fantastyczny start kolegi z zespołu KTM John/ego Walkera. Tadeusz Błażusiak szybko objął prowadzenie i z kilkusekundową przewagą powiększył dorobek 111 punktów o 20 „oczek". Schody zaczęły się w drugim finale, w którym zawodnicy ustawiają się na starcie w odwrotnej kolejności, od najsłabszego. Niefrasobliwość podczas manewru jednego z niżej notowanych rywali spowodowała, że Polak na pierwszym zakręcie został zablokowany i utknął na ostatniej pozycji. - Tadek pojechał tutaj kawał dobrego wyścigu. Z okrążenia na okrążenie systematycznie wyprzedzał konkurentów, aż przedarł się z ostatniej na drugą pozycję - mówi Wojciech Błażusiak, brat i menedżer panującego mistrza świata, który bardzo przeżywał zaciętą rywalizację we francuskiej hali.

Z uprzywilejowanej pozycji znakomicie skorzystał Daniel Gibert na motocyklu Husaberg, odnosząc pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach enduro. Polakowi, który przegrał z Hiszpanem o długość motocykla, sporo krwi napsuło dublowanie na trasie wolniejszych motocyklistów. - W pewnym momencie zrobiło się takie zamieszanie, że nie było wiadomo, jaka dokładnie jest kolejność-przyznaje menedżer Błażusiaka. Napięcie minęło, gdy stało się jasne, że druga lokata i tak zapewniła „Taddy'emu" złoty medal mistrzostw świata.

Gwiazdor światowego enduro, jak przystało na profesjonalistę, w pełni skoncentrowany ruszył do ostatniego wyścigu wielkiego finału. Dzięki refleksowi zaliczył holeshot (najszybsze wyjście spod bramki startowej) i zaczął wypracowywać coraz większą przewagę. Zwycięstwo stracił na dwa okrążenia przed metą, gdy podczas dublowania rywala uderzył silnikiem w drewnianą belkę i motocykl spadł mu na ziemię z dwumetrowego wzniesienia. Strata kilkunastu sekund spowodowała, że Błażusiak dojechał do mety za Davidem Knightem i Johnym Walkerem. Ten pierwszy w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata zajął drugie, a Walker trzecie miejsce.

(Artur Gac)

Print Informacja z dnia 12-03-2013, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2245 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE