RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 164
Piekielna przygoda

SPORTY MOTOROWE. Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak odlicza dni do pierwszego w karierze wyścigu motocyklem dakarowym. - Zapowiada się piekło - uważa mistrz świata w enduro halowym.

Długiej przerwy w cyklu mistrzostw Ameryki Północnej Błażusiak nie chciał spędzać, leżąc do góry brzuchem. Przed startem w Ontario zaplanowanym na 15 września lider klasyfikacji generalnej mistrzostw AMA endurocross chce wydobyć potencjał z motocykla, by odzyskać atomowe starty. Żeby uniknąć monotonii treningów, kierowca Automobilklubu Krakowskiego postanowił skorzystać z nadarzającej się okazji do udziału w rajdzie terenowym Desafio Litoral w Argentynie.

Rywalizacja po bezdrożach Ameryki Południowej rozpocznie się w poniedziałek w Iguazu, a zakończy w sobotę metą w Resistencia. Organizatorzy wyodrębnili sześć odcinków specjalnych, które łącznie będą liczyły ponad 1600 kilometrów. - Mimo trudności naprawdę nie mogę się doczekać swojego pierwszego rajdu, sześciu dni jazdy i ścigania się. Rywalizacja w Desafio Litoral na pewno zapewni mi ekscytujące, nowe doznania - mówi czołowy zawodnik enduro na świecie.

"Taddy'emu" debiut przyjdzie o tyle łatwiej, że w Argentynie będzie współpracował ze swoim przyjacielem, sąsiadem i partnerem z fabrycznego zespołu KTM Cyrilem Despresem, czterokrotnym zwycięzcą najbardziej morderczego Rajdu Dakar. - Spędziłem trochę czasu z Cyrilem, ucząc się podstaw korzystania z road-booka [książki nawigacyjnej - przyp. AG], jak również przyzwyczajając się do jazdy na większym motocyklu. Właśnie umiejętne korzystanie z nawigowania będzie dla mnie największym wyzwaniem. - opowiada Błażusiak, który na stałe rezyduje w Andorze.

Rzeczywiście, tym razem motocykl do okiełznania będzie piekielny, bo Błażusiak musi dosiąść "rajdówkę" KTM o pojemności 450 cc.

- Na tym etapie kariery będzie to dla mnie jednorazowa przygoda. Nie planuję w najbliższym czasie startu w Rajdzie Dakar. Na razie będzie to niesamowity tydzień, pełen nowych wyzwań, z ekscytującym krajobrazem oraz z wieloma nowatorskimi rozwiązaniami w motocyklu - podkreśla 29-letni sportowiec.

Temat jego startu w najbardziej ekstremalnym rajdzie terenowym za jakiś czas z pewnością powróci. Błażusiak przyznaje bowiem, że chciałby pójść w ślady Adama Małysza, ale jego celem na najbliższe lata jest zdominowanie dyscypliny enduro w Europie i w Stanach Zjednoczonych.

Artur Gac

Print Informacja z dnia 23-07-2012, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2302 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE