RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Ten projekt był mocno opóźniony na starcie

 O największym w historii miasta projekcie wodno- ściekowym - z wiceburmistrzem JANEM KOLASĄ

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska wciąż nie zrealizował miejskich wniosków o płatność na kwotę 2 milionów 100 tys. zł. Do przyszłorocznych wydatków - w związku z inwestycyjnymi "poślizgami" i oszczędnościami wynikłymi z rozstrzygnięcia przetargów - miało się przesunąć w sumie 11 milionów 400 tys. zł. Tyle zostało "nieprzerobionych" środków w potężnym, wieloletnim projekcie z dziedziny gospodarki ściekowej, z dużym unijnym dofinansowaniem. Czy kontakty władz miasta z Wojewódzkim Funduszem potwierdzają, by ten projekt był zagrożony?

- W kontakcie z Funduszem jesteśmy a bieżąco, starając o dokonanie zmian w harmonogramie i powodów do paniki nie ma.  Oczywiście każdy projekt można uznać za zagrożony, jeśli realizacja nie przebiega zgodnie z pierwotnym harmonogramem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mamy jeszcze duży zapas czasowy. I że projekt był mocno spóźniony już na starcie. Jeśli wniosek do konkursu zgłaszamy w roku 2008, podpisanie umowy następuje w roku 2010, a realizacja zadań objętych projektem rozpoczęła się już w 2007 r., to znaczy, że opóźnienia były już w założeniu. Rozumiem, że osoby zajmujące się merytorycznie tym projektem chciałyby mieć podpisane już wszystkie umowy, ale mieliśmy wiele sytuacji nieprzewidzianych. Dokumenty potrzebne do zmiany harmonogramu już jakiś czas temu zostały Funduszowi przedstawione. Czekały tylko na weryfikację i zatwierdzenie. Mamy obietnicę pani prezes, że nowy harmonogram musi zostać przyjęty.

Chodzi tutaj o największe w historii miasta pieniądze na uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej. Całkowita wartość tego projektu to 76 milionów 614 tys. zł. Unijne dofinansowanie wynosi ponad 40,5 miliona zł. Dotacja miała pozwolić na wykonanie w kilku latach tylu zadań, ile bez dotacji trzeba by realizować przez kilkanaście lat, z dużym wysiłkiem budżetu. Obawy, by taka szansa nie została zaprzepaszczona, mogą wynikać z wielkości przedsięwzięcia...

- Fakt, że nasz projekt w porównaniu z innymi jest dosyć trudny. Mamy w nim kanalizację i wodociągi, doszczelnienie sieci i studnie głębinowe, modernizację oczyszczalni ścieków i monitoring. Ale też, jak wspomniałem, jest duży zapas czasowy. Zakończenie i rozliczenie projektu planowane jest dopiero w 2015 roku. Na doszczelnienie sieci potrzeba nam dwóch lat, na modernizację oczyszczalni - trzech, a mamy cztery. Możliwości techniczne są. Inwestycje liniowe były trudne, ale wchodzimy już w kolejny etap i będzie tego mniej. Znamy też zagrożenia. W przyszłym roku czekają nas dwa największe przetargi i rozpoczęcie dużych robót. Wciąż próbujemy jakoś nadgonić stracony czas.

Rozmawiała Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 22-12-2011, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 3584 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE