RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 80
Losy szpitala pod znakiem zapytania

Marek Wierzba, dyrektor szpitala w Nowym Targu, przyznaje, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia, lecznica nie będzie w stanie funkcjonować. Straci bowiem płynność finansową.

Tymczasem NFZ twierdzi, że ugoda była gotowa, tyle że nikt z Nowego Targu nie przyjechał jej podpisać.

Mecenas Iwona Piątkowska, której kancelaria reprezentuje przed sądem szpital w sporze z Narodowym Funduszem Zdrowia, przygotowuje się do pierwszego starcia z małopolskim oddziałem NFZ na 21 października.

- W tym wypadku chodzi o zapłatę 8,9 miliona złotych za nadwykonania dotyczące zabiegów ratujących życie i wypadków nagłych - mówi Piątkowska. - NFZ jest zobowiązany przepisami za nie zapłacić. Zobaczymy, jak Fundusz oceni nasze propozycje - będzie ugoda, czy spór zakończy się w sądzie.

Dopiero teraz wyszło na jaw, że nowotarski szpital złożył także drugi pozew przeciw NFZ, który dotyczy kwoty ponad 4 milionów złotych za pozostałe świadczenia ponad kontrakt.

Dyrektor Wierzba nie kryje, że cały czas liczy na podpisanie porozumienia z NFZ. Żywi poważne wątpliwości, czy podpisać ugodę na zaproponowanych przez NFZ warunkach.- Mamy pat - mówi Wierzba. - Z jednej strony jest propozycja ugody, z drugiej strony postanowienia ugody niosą zagrożenie dla szpitala i nie ma woli ze strony NFZ, żeby je zmienić.

Jest kilka powodów, dla których dyrekcja nowotarskiej placówki nie decyduje podpisać porozumienia z NFZ. Fundusz chce przede wszystkim wycofania sprawy z sądu. - Nie ma gwarancji, że Fundusz zaraz nam zapłaci - argumentuje swoje wahanie dyrektor Wierzba. - Fundusz musi dostać fakturę, którą przyjmie i zaakceptuje przedstawione w niej świadczenia. Dodatkowo NFZ wymaga od nas zrzeczenia się wypłaty, gdyby do końca roku faktura nie została zweryfikowana.

Jolanta Pulchna, rzeczniczka prasowa małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, przyznaje, że domaga się wycofania sprawy z sądu. - Dyrektor małopolskiego NFZ wykazał wiele wyrozumiałości i chęć dojścia do porozumienia, wielokrotnie spotykając się z dyrekcją szpitala, starostą i wicestarostą powiatu, wkrótce odbędzie się też spotkanie z przedstawicielami rady społecznej szpitala - informuje Pulchna. - W temacie ugody czekamy na ruch szpitala, ponieważ szpital zna stanowisko NFZ i ma świadomość, jaką kwotę gotowi jesteśmy zapłacić.

Według rzeczniczki propozycję finansową zna także starosta, a jednak przedstawiciele szpitala nie pojawili się, by podpisać ugodę na umówionym już spotkaniu. Gdy do końca roku nie będzie ugody, szpital będzie musiał zaciągać wysokoprocentowe kredyty w instytucjach parabankowych.

(Józef Słowik)

Print Informacja z dnia 04-10-2010, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 3909 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE