RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 100
Wspólnota Sportu 2024

W dniu 7 grudnia br. w Brukseli delegacja Miasta Nowy Targ w składzie Waldemar Wojtaszek, Zastępca Burmistrza oraz Ewa Garbacz, Radna Miejska odebrali w Brukseli wraz z delegacjami słowackich miast partnerskich Keżmaroku i Liptowskiego Mikulasza tytuł European Community of Sport 2024- Europejska Wspólnota Sportu przyznawany przez stowarzyszenie ACES Europe.

Tym samym wspólnie z partnerami ze Słowacji staliśmy się trzecią transgraniczną inicjatywną  w historii Tytułu, który przyznawany jest od 2012 roku.

Wydarzenie odbywające się w budynku Parlamentu Europejskiego było zwieńczeniem procesu ubiegania się trzech transgranicznych miast partnerskich o tytuł, który poza prestiżem, daje możliwość szerokiej promocji w Europie oraz zwiększa szanse na ubieganie się o środki finansowe, szczególnie będące w gestii Komisji Europejskiej.

Zanim, w Brukseli nowotarska delegacja odebrała tytuł z rąk Prezydenta ACES Europe Gian Francesco Lupattelli oraz Honorowego Prezydenta ACES Europe Tomasza Frankowskiego, wraz z naszymi słowackimi partnerami przeszyliśmy weryfikację dokonywaną przez Stowarzyszenie ACES Europe.

W dniach od 16 do 17 października w Nowym Targu, Keżmaroku i Liptowskim Mikulaszu gościła delegacja Komisji Oceniającej ACES Europe na czele z Hugo Alonso - Sekretarz Generalny ACES Europe, Andrea Junger – Członkini Zarządu, Javier Alexander Lihero Martinez – Przedstawiciel ACES Hiszpania oraz Antonio Garde Fernandez-Fortecha - Przedstawiciel ACES Europe. W dniu 16 października przedstawiciele ACES Europe odwiedzili Nowy Targ. Władze Miasta zaprezentowały Komisji najważniejsze informacje dotyczące działalności sportowej i rekreacyjnej w naszym Mieście.  Burmistrz Grzegorz Watycha podkreślił wysoki udział wydatków na inwestycje w infrastrukturę sportową w budżecie Miasta oraz znaczącą rolę odbywających się w tym roku w Nowym Targu Igrzysk Europejskich w kontekście promocji Nowego Targu jako ważnego ośrodka turystyki sportowej i rekreacyjnej. Burmistrz Grzegorz Watycha opowiedział gościom o historii sportu w naszym Mieście w wielu dyscyplinach i zwrócił uwagę na fakt, iż kilkudziesięciu nowotarżan brało udział w Igrzyskach Olimpijskich. Burmistrz Nowego Targu podkreślił również rekreacyjny charakter rozwijanych od lat tras rowerowych wokół Tatr i Velo Dunajec, które przebiegają przez nasze Miasto oraz ważną rolę, którą pełnią we współpracy transgranicznej między polskimi i słowackimi samorządami oraz społecznościami.

Komisja Oceniająca odwiedziła również nowotarską Miejską Halę Lodową, gdzie spotkali się z władzami i hokeistami MMKS Podhale Nowy Targ i PZU Podhale Nowy Targ. Na zakończenie wizyty w Nowym Targu goście odwiedzili Miejską Pływalnię.

18 października w Keżmaroku odbyło się wspólne spotkanie Komisji z przedstawicielami trzech miast. Burmistrz Grzegorz Watycha w prezentacji  podkreślił fakt, iż wspólna kandydatura Nowego Targu, Keżmaroku i Liptowskiego Mikulasza nie jest przypadkiem, gdyż te trzy samorządy od lat ze sobą współdziałają na niwie transgranicznego rozwoju całego pogranicza polsko-słowackiego. Na zakończenie spotkania obyła się prezentacja najważniejszych elementów związanych ze sportem i rekreacją w trzech kandydujących miastach, a także seria pytań i odpowiedzi, jakie miała Komisja Oceniająca ACES Europe do kandydatów.

Ta październikowa wizyta została pozytwynie oceniona przez Komisję ACES Europe i tym samym otrzymaliśmy wraz z Keżmarokiem i Liptowskim Mikulaszem tytuł tytuł European Community of Sport 2024- Europejska Wspólnota Sportu. W 2024 roku planowane są wspólne inicjatywy i wydarzenia, które będą promować nasze Miasta w skali międzynarodowej.

Print Informacja z dnia 12-12-2023, opublikowana przez: Maksymilian Gryglak była czytana 293 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE