RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 63
Czyste góry czyste szlaki

Klub Podróżników Śródziemie po raz kolejny zaprasza na górskie szlaki do udziału w projekcie Czyste Góry Czyste Szlaki. Tym razem wraz ze wszystkimi chętnymi przejdziemy Gorczańskimi szlakami prowadzącymi na Turbacz. Zapraszamy na Gorczańskie szlaki z finałem na Turbaczu w najbliższą sobotę 17 czerwca. Poniżej kilka słów od organizatorów na temat wydarzenia:

Sam czas tak dużej liczby ludzi na gorczańskich szlakach jest czysto symboliczny. Chodzi wyłącznie o to by za pomocą tej akcji zwrócić uwagę na zagadnienie rozważnego korzystania z uroków gór. To będzie czas, gdy znów w góry wyjdą tysiące osób. Chcemy by, zanim wyruszą na szlaki, dowiedzieli się w sposób prosty i przystępny, czym są góry, kto w nich mieszka a także jak przygotować się do górskich wędrówek. Dzięki tej akcji postaramy się dotrzeć poprzez media do szerokiego grona odbiorów, którym będziemy przypominać, że w górach, my ludzie, jesteśmy tylko gośćmi i zawsze powinniśmy się zachowywać z rozwagą i szacunkiem dla otaczającej nas przyrody.  Nie od dziś wiadomo, że szlaki górskie są koszmarnie zaśmiecane przez nieodpowiedzialnych turystów. Musimy ciągle o tym głośno mówić, że tak nie wolno robić! Liczymy na to, że kolejna edycja naszej akcji stanie się swego rodzaju narodową lekcją właściwego zachowania w górach.

Sprzątanie szlaków prowadzących na Turbacz i dobra zabawa przy schronisku jest częścią projektu Czyste Góry Czyste Szlaki jakie prowadzimy od 2011 roku. Samo sprzątanie jest happeningiem bo głównym wymiarem jest aspekt edukacyjny, o czym zawsze powtarzamy. By weekend był przyjemny dla wszystkich, przygotowaliśmy sporo atrakcji i nagród. Docenimy i nagrodzimy najmłodszego i najstarszego uczestnika, za najdłuższą pokonaną trasę (wraz ze sprzątaniem), za najciekawsze znalezisko itp. Ponadto nagrodzimy autorów najciekawszych haseł promujących cykl akcji. Warto także pamiętać o robieniu zdjęć bo po akcji zapraszamy do zamieszczania Waszych fotorelacji a najciekawsze oczywiście nagrodzimy. Wszyscy uczestnicy otrzymają specjalne worki w punktach początkowych szlaków prowadzących na Turbacz.

Print Informacja z dnia 13-06-2023, opublikowana przez: Maksymilian Gryglak była czytana 302 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE