RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 63
Śnieg, śnieg, śnieg, niepowtarzalna atmosfera i atrakcyjne nagrody, czyli bieg u stóp Turbacza

Za nami IX edycja Turbacz Winter Trail pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, którą Fundacja Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” zorganizowała wspólnie z Miastem Nowy Targ. Organizator podsumowuje tę mocno zimową i śnieżną edycję wydarzenia.

Powodzenie imprezy było możliwe wyłącznie dzięki ogromnemu wsparciu Miasta Nowy Targ, które udostępniło parkingi w centrum, miejsce na biuro zawodów w Hotelu Gorce oraz pomogło w logistyce transportu zawodników na Długą Polanę, a także dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego Nowy Targ, które również udostępniło parkingu dla zawodników – podkreśla Natalia Ficek, organizator wydarzenia. Jak dodaje, biegacze wykazali się niezwykłą dyscypliną w kwestii zakazu wjazdu na Kowaniec, aby nie spowodować paraliżu komunikacyjnego.

Turbacz Winter Trail to zimowy bieg górski na kilku dystansach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – można wybierać spośród 7 formuł do wyboru, na dystansach od 5 do 47 kilometrów, jest formuła dla biegających z psami oraz dla osób z niepełnosprawnościami, a także Walentynkowy Bieg dla par. Turbacz Winter Trail to niezwykle urokliwe trasy, sportowa rywalizacja, a także możliwość aktywnego spędzenia weekendu w górach z rodziną czy grupą znajomych, połączone z relaksem i After Party w Termach Gorący Potok, do których wejściówka znajdowała się w każdym pakiecie startowym. W sobotę start oraz meta zlokalizowane były na Stacji Narciarskiej Długa Polana w Mieście Nowy Targ, natomiast w niedzielę start zlokalizowany był w miejscowości Waksmund w Gminie Nowy Targ, która jest partnerem wydarzenia i po której terenach w głównej mierze przebiegają malownicze trasy Turbacz Winter Trail. Pogoda dopisała, małe załamanie przyszło dopiero około godziny 17.00, a całość wydarzenia uświetniła panorama Tatr.

Na listach startowych w tym roku znalazło się 560 uczestników z terenu całej Polski oraz ze Słowacji. 

-Najmłodsza Uczestniczka miała zaledwie 9 miesięcy i przy pomocy rodziców pokonała dystans Turbaczowe Love, można powiedzieć, że to już jej drugi start na tym dystansie, ponieważ pierwszy start zaliczyła rok temu jeszcze w brzuszku mamy. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.  Na listach nie zabrakło nazwisk z czołówki biegów górskich Polski takich jak: Sylwester Lepiarz, Paulina Tracz, Marcin Kubica. Mimo, iż kilka dni przez zawodami przygotowywaliśmy trasy biegowe, śniegu było sporo i miejscami ciężko było mówić o bieganiu. Niemniej jednak ilość białego puchu nie wpłynęła negatywnie na nastroje uczestników, na mecie wszystkim towarzyszył uśmiech i ogromna radość z pokonania trasy w bardzo trudnych warunkach – zapewniają organizatorzy. 

Na mecie każdy biegacz otrzymał piękny medal – mini czapeczkę z pomponem. Na biegaczy czekała również gorąca herbata Teekanne, zupa pomidorowa oraz woda Alcalia i napoje od DrWitt. Na Turbaczu na zawodników czekał z kolei punkt. świetnie wyposażony dzięki współpracy z firmą Kaufland oraz pyszny rosół ze schroniska, gorąco chwalony przez wielu zawodników.

– Zawody Turbacz Winter Trail są magiczne, nie tylko ze względu na piękną lokalizację w malowniczych Gorcach, ale również ze względu na wsparcie sponsorów i partnerów, dzięki którym możemy zaoferować biegaczom atrakcyjne pakiety i nagrody. Zawodnicy bardzo cenią sobie nasze zawody między innymi ze względu na nagrody, które w tak obfitej formie na arenie biegów górskich należą do rzadkości – zaznaczają organizatorzy. 

W niedzielę atmosfera była wyjątkowa, a wszystko za sprawą dystansu Turbaczowe Love, który dedykowany jest parom. Obowiązkowym elementem trasy był pocałunek, a na mecie na zawodników czekały dwa medale tworzące całość oraz balony i sesja zdjęciowa. Jest to dystans, na którym nie ma klasyfikacji, natomiast na zawodników czeka losowanie atrakcyjnych nagród.

Dzięki wsparciu zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm na uczestników czekały bogate pakiety startowe oraz liczne nagrody. Każdy zawodnik sobotnich dystansów otrzymał zimową opaskę, voucher na Termy Gorący Potok, a Zawodnicy dystansu Mizuno Nocna Dycha – również czapkę zimową i plecako-worek od partnera technicznego biegu marki Mizuno. Na wszystkich zawodników oprócz pięknych widoków i sportowych emocji czekało losowanie wielu atrakcyjnych nagród w Termach Gorący Potok.

Na dystansach: Mizuno Nocna Dycha, Zimna Połówka oraz AK-47 nagradzane były miejsca 1-6 w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn oraz miejsca 1-3 klasyfikacji wiekowej wśród kobiet i mężczyzn (Senior, Masters, Weteran). Na pozostałych dystansach nagradzane były miejsca 1-3 w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn. Na najlepszych zawodników czekały liczne nagrody rzeczowe od partnerów oraz nagrody finansowe, wręczane przez Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychę oraz kierownika Referatu ds. Sportu i Turystyki Miasta Nowy Targ Arkadiusza Szymczyka.

W puli znalazły się nagrody od: Term Gorący Potok, Mizuno, Teekanne, Hotelu Gorce, Dr. Bacty, Galalit Office Park Myślenice, Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ, Health Labs Care, MCSiR Nowy Targ, Hotelu Ibis Styles Nowy Targ, B&B Hotels Nowy Targ, Wojas, WINNER Beef House Nowy Targ.

Więcej informacji na stronie nowytarg24.tv.

Wyniki:

Mizuno Nocna Dycha 10km

Kobiety: Tracz Paulina (01:12:58.25) Bolechowska Dominika (1:26:16.75) Tomica Natalia (01:29:44.50)

Mężczyźni: Kubica Marcin (01:02:02.65) Zółtek Grzegorz (01:05:49.15) Dzierwa Marcin (01:06:54.35)

Zimna Połówka 21km

Kobiety: Bochenek Magdalena (02:30:37.80) Paprocka Urszula (02:33:40.05) Rynkiewicz Agnieszka (02:45:56.35)

Mężczyźni: Lepiarz Sylwester (02:00:31.75) Jachymiak Robert (02:03:36.75) Dulski Daniel (02:06:25.85)

TWT na 6 Łap 21km

Kobiety: Jabłońska Weronika i Kiara (02:57:24.45) Świątek Anna i Cymru (03:08:34.75) Zakrzewska Anna i Gaspar (03:13:47.60)

Mężczyźni: Sawicki Piotr i Mila (02:35:42.95) Łukomski Maciej i Parbat (02:37:17.30) Ziemkowski Sebastian i Rolo (02:48:01.00)

AK-47 km

Kobiety: Krajewska Klaudia (06:51:48.75) Palczewska-Remiś Agnieszka (06:51:52.45) Garczyńska-Wąs Bogusława (07:05:37.75)

Mężczyźni: Michalec Marcin (05:30:08.35) Sowa Łukasz (05:49:55.30) Lachor Krzysztof (5:52:09.80)

Pełne wyniki: https://wyniki.b4sport.pl/index.php/turbacz-winter-trail/m854.html

mat. nadesłane

opr.os

Print Informacja z dnia 17-02-2023, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 476 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE