RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 87
Trzy dni darterskich emocji w Nowym Targu

Od piątku do niedzieli Nowy Targ, a konkretnie Hotel Ibis Style był miejscem zmagań najlepszych polskich darterów w ramach IV i V rundy Grand Prix Polskiej Organizacji Darta.

Łącznie przez trzy dni rywalizacji w turnieju oglądaliśmy blisko 300 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu polskich klubów darterskich.

 

Pierwszy dzień to gry deblowe. Wzięło w nich udział 12 duetów kobiecych i 80 męskich. Zwycięzcami gier deblowych byli Mirosław Grudziecki i Dawid Herberg

 

Sobota i niedziela upłynęła już pod znakiem gier  singlowych. Do udziału w IV rundzie zgłosiło się 28 pań i 211 panów.  W rywalizacji pań nie było niespodzianek. Do finału awansowały dwie faworytki: Aleksandra Białecka i Barbara Pośpiech. Pierwsza to aktualna liderka rankingu i to jej dawano większe szanse. Pośpiech potwierdziła jednak wysoką dyspozycję jaką prezentowała od samego początku turnieju i zwyciężyła pewnie 4:1.

 

Obsada finału mężczyzn, a także jego rozstrzygnięciem również nie była zaskoczeniem. Triumfował Tytus Kanik, który w swoim dorobku ma już tytuły Mistrza Polski. Kanik w finale gładko rozprawił się z reprezentantem Opola Krzysztofem Engelem 6:2.

 

168 mężczyzn i 24 kobiet wystartowało w niedzielnym turnieju. W porównaniu z sobotą mieliśmy spore przetasowania w pojedynkach finałowych. W turnieju pań ponownie obejrzeliśmy w nim Barbarę Pośpiech, która w półfinale rozprawiła się ze swoją rywalką z sobotniego finału Aleksandrą Białecką. Przeciwniczką Pośpiech była jednak tym razem Renata Słowikowska i ostatecznie to właśnie Słowikowska wyszła zwycięsko z tego pojedynku zwyciężając 4:3.

 

Całkiem nową dwójkę oglądaliśmy w finale panów. Sporą niespodzianką był awans do niego Sylwestra Karbowiaka, który w półfinale rozprawił się z sobotnim zwycięzcą Tytusem Kanikiem. W finale Karbowiak już gładko 1:5 uległ Mirosławowi Grudzieckiego, który tym samym odkupił sobie słabszy występ dzień wcześniej.

 

Łącznie przez 3 dni w Nowym Targu gościło blisko 300 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu klubów darterskich w Polsce.

 

– Bardzo dziękujemy wszystkim za uczestnictwo. Takiej frekwencji z pewnością wielu może nam pozazdrościć. Dziękuję też naszym sponsorom, organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Myślę, że podołaliśmy wyzwaniu i Nowy Targ już na stałe zagości na mapie największych darterskich imprez z Polsce – podkreślił Maciej Szewczyk z klubu Steel Dart Podhale, współorganizatora turnieju.

 

Mat. Prasowy

 

 

Print Informacja z dnia 24-01-2023, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 134 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE