RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 67
Noworoczne spotkanie Burmistrza Nowego Targu

Tradycyjne Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta Nowy Targ odbyło się w Miejskim Centrum Kultury. Nie zabrakło toastu i koncertu – przede wszystkim były jednak podziękowania dla Nowotarżan i Polaków za ich solidarną postawę wobec uchodźców z Ukrainy.

Tłum osób zebrał się w piątkowy wieczór w kawiarni MCK, gdzie władze Nowego Targu zorganizowały spotkanie noworoczne. Jak co roku podhalańscy samorządowcy, parlamentarzyści, radni, urzędnicy, lokalni działacze, przedsiębiorcy oraz dyrektorzy szkół spotkali się, aby podsumować ostatnie 12 miesięcy i przywitać kolejny rok. Wśród gości pojawili się m.in. posłanka Anna Paluch, wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka czy Konsul Honorowy Republiki Słowacji Wiesław Wojas.

Spotkanie rozpoczęło się od okolicznościowych przemówień. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha podkreślił, że po latach pandemii Covid-19 wszyscy mieli nadzieję na powrót do normalności. To zostało pogrzebane przez wojnę w Ukrainie.

 – Dokonując podsumowania minionego roku: zostało ono zdominowane przez wojnę. Na niespotykaną dotąd skalę od czasów II Wojny Światowej mieliśmy do czynienia z falą uciekających kobiet i dzieci. Chcę podziękować z całego serca wszystkim, którzy nie bacząc na zagrożenia w pierwszym odruchu serca i pomagania bliźnim, ruszyli z pomocą, wieźli dary, czy odbierali z granicy przestraszonych ludzi. Do dziś pozostaje anonimowymi wiele osób, które otworzyły serca i portfele, dali Ukraińcom wikt i opierunek. im wszystkim oraz wolontariuszom i pracownikom naszych jednostek serdecznie za ten trud dziękuję – mówił burmistrz Grzegorz Watycha.

Ale poza podziękowaniami za wyjątkową solidarność z narodem Ukraińskim były także plany i nadzieje na przyszłość.

 – W tym nowym 2023 roku nie zabraknie pracy dla każdego, kto chce iść do przodu, by nasza mała ojczyzna, stanowiąca cząstkę RP, piękniała i stwarzała warunki do godnego życia w otoczeniu przepięknej przyrody i kontakcie z żywym dziedzictwem kultury pozostawionym nam przez minione pokolenia – mówił Grzegorz Watycha.

Burmistrz Nowego Targu dziękował urzędnikom za ich pracę oraz podhalańskim parlamentarzystom za pomoc w pozyskiwaniu rządowych dotacji na różnego rodzaju inwestycje. Ci, korzystając z okazji, również zabrali głos – chwaląc solidarną postawę Polaków pomagającym uchodźcom z Ukrainy oraz działania własnego obozu politycznego: Zjednoczonej Prawicy.

Nie zabrakło uroczystego toastu, a także poczęstunku. Później wieczorne spotkanie umilił gościom koncert noworoczny. Relacja z spotkania już w najbliższym wydaniu Przeglądu Tygodniowego.

fot. Paweł Kos
PIOTR STARMACH

Print Informacja z dnia 15-01-2023, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1054 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE