RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Rusza 60. Małopolski Wyścig Górski!

Już jutro, w piątek 3 czerwca kolarze rozpoczną rywalizację w 60. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Zmagania zaś tradycyjnie poprzedzi widowiskowe Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które rozegrane zostanie w dniu dzisiejszym (czwartek 2 czerwca) na Rynku Głównym w Krakowie.

To będzie jubileuszowa, 60. odsłona Małopolskiego Wyścigu Górskiego, jednego z najważniejszych wyścigów szosowych organizowanych w Polsce. Kolarze rywalizować będą na terenach dobrze znanym miłośnikom tej dyscypliny, pojawiając się m.in. w Wieliczce, Myślenicach, Niepołomicach czy Nowym Targu. Wyścig rozegrany zostanie w dniach 3 - 5 czerwca, jednak sportowych wrażeń nie zabraknie już poprzedniego dnia. „Małopolski” poprzedzi bowiem widowiskowe kryterium uliczne w samym sercu Krakowa, które powróciło do kolarskiego kalendarza po dwuletniej przerwie związanej z pandemicznymi ograniczeniami.

Dostarczające ogromu emocji kryterium rozpocznie się po godzinie 17.00 i podzielone będzie na dwie części. W ramach pierwszej zawodnicy do pokonania będą mieli 27 okrążeń Rynku Głównego, co stanowi dystans ok. 18 kilometrów. W finale najlepsza dwunastka kwalifikacji przystąpi do wyścigu eliminacyjnego, który wyłoni zwycięzcę. Podczas ostatniej edycji krakowskiego kryterium, rozegranej w 2019 roku, najlepszy okazał się Maciej Paterski, pokonując Mateusza Komara i Patryka Stosza.

Wyniki kryterium w Krakowie nie będą wliczały się do klasyfikacji generalnej Małopolskiego Wyścigu Górskiego, jednak symbolicznie wyłoni ono pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji prowadzonych podczas imprezy.

Dzień po zaciętej walce w cieniu krakowskich Sukiennic, peleton uda się do Wieliczki. Spod Solnego Miasta wyruszy on na trasę 1. etapu „Małopolskiego”. Liczący 131 kilometrów etap poprowadzi m.in. przez Dobczyce, Jodłownik, Dobrą, Wierzbanową i Kobielnik, a sama meta wyznaczona została na Górze Chełm w Myślenicach. Finałowy podjazd nie jest co prawda najtrudniejszym, z jakim przyjdzie zmierzyć się zawodnikom podczas tego wyścigu, jednak z całą pewnością dokona on solidnej selekcji w peletonie i pozwoli wyłonić grupę kandydatów do końcowego sukcesu.

W sobotę na kolarzy czekać będzie najdłuższy z trzech etapów tegorocznej edycji „Małopolskiego”. 142-kilometrowy odcinek rozciągać się będzie spod Zamku w Niepołomicach aż do Rynku w Nowym Targu, który to już tradycyjnie ugości kolumnę wyścigu. Nim stawka dotrze do mety, pokonać będzie musiała m.in. trzy górskie premie wyznaczone w Starym Rybiu, Siekierczynie i na Przełęczy Knurowskiej. Z tej ostatniej do mety prowadzi długi i dość kręty zjazd, podczas którego peleton będzie miał szansę na złapanie ewentualnych uciekinierów i rozegranie finiszu z grupy.

Finałem zmagań w 60. Małopolskim Wyścigu Górskim będzie 122-kilometrowy odcinek z malowniczo położonej na Orawie Jabłonki do Starego Sącza. A konkretnie na szczyt Przehyby na wysokości przeszło 1100 m n.p.m. Na królewskim odcinku do pokonania będzie ponownie podjazd pod Przełęcz Knurowską oraz Gaboń.

Podobnie jak przed rokiem, trasa tegorocznego „Małopolskiego” zapowiada się na naprawdę wymagającą. W trakcie zaledwie trzech dni zmagań kolarze pokonają blisko 400 kilometrów, a suma przewyższeń wszystkich etapów wyniesie blisko 6800 metrów w pionie! To spore wyzwanie dla zawodników, którzy w czwartkowe popołudnie stawią się na Rynku w Krakowie. Zapowiada się zacięta walka, a będzie ją komu prowadzić, bowiem na liście startowej wyścigu znalazło się aż 30 zespołów z całego świata.

Program Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2022:

2 czerwca - 37. Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa (start o godz. 17.00)

3 czerwca - 1. etap: Wieliczka (Solne Miasto) - Myślenice (Góra Chełm), 131 km

4 czerwca - 2. etap: Niepołomice (Zamek) - Nowy Targ (Rynek), 142 km- kolarze są spodziewani na mecie między godz. 17:00 a 17:20

5 czerwca - 3. etap: Jabłonka – Stary Sącz (Przehyba 1100 m n.p.m.), 122 km

Print Informacja z dnia 02-06-2022, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 837 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE