RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 105
Wizyta władz Radevormwald i wsparcie dla obywateli Ukrainy w Nowym Targu

W ciągu tygodnia do Nowego Targu dotarły dwa transporty darów dla obywateli Ukrainy z niemieckiego miasta partnerskiego Radevormwald. W dniach 23-25 kwietnia br. w naszym Mieście przebywała delegacja w składzie: Johannes Mans- Burmistrz Miasta, Dr. Jörg Weber - Radny Miejski oraz Werner Grimm - Prezes Związku Strzeleckiego Radevormwald.

Goście z Niemiec przywieźli transport dla obywateli Ukrainy z różne produkty, w tym zabawki, ręczniki, kosmetyki, wyposażenie kuchenne. W dniu 29 kwietnia dotarł do Nowego Targu transport z 11 tonami żywności o wartości poand 25 000 euro.

Dary przekazane z naszego miasta partnerskiego to efekt zbiórki materialnej i finansowej prowadzonej przez samorząd Radevormwald oraz Fundację "Helene-Hürxthal-Stiftung", która w Radevormwald prowadzi wiele projektów socjalnych i charytatywnych. Fundacja działalność swoją opiera na współpracy z wieloma darczyńcami i sponsorami oraz pracy całego sztabu wolontariuszy. Pomagają osobą potrzebującym poprzez dostarczanie żywności, odzieży i innych niezbędnych produktów.

Wyrażamy wielkie podziękowania dla władz Miasta Radevormwald i Fundacji  "Helene-Hürxthal-Stiftung" oraz całej społeczności naszego miasta partnerskiego za znaczący wkład w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w Nowym Targu oraz okolicach. Dzięki przekazanym darom jesteśmy w stanie jeszcze efektywniej prowadzić działalność naszego Magazynu, który w tym momencie jest jednym z nielicznych działających punktów wsparcia dla Ukraińców na ternie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.

Podczas wizyty delegacji z Radevormwald w Nowym Targu odwiedziliśmy wspólnie Remizę OSP na Kowańcu, gdzie spotkaliśmy się z ukraińskimi rodzinami, przebywającymi w tym obiekcie. W spotkaniu z naszej strony brali udział Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ,  Radni Ewa Garbacz i Jan Łapsa, Prezes OSP Henryk Wielkiewicz, Naczelnik OSP Jakub Waligórski oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

Goście z Niemiec brali udział także w rozdaniu nagród w 44 Konkursie Amatorskiej Twórczości Plastycznej w Wieży Wodnej. Delegacja zwiedziła również wystawę "Fabryka utracona" o byłych zakładach NZPS Podhale w budynku Dworca PKP, Miejskie Centrum Kultury, salę tradycji OSP Nowy Targ oraz Bór na Czerwonem. W niedzielę uczestniczyli w Mszy Świętej w Ludźmierzu rozpoczynającej sezon pasterski oraz byli na nowotarskim cmentarzu.

Print Informacja z dnia 29-04-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 405 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE