RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 109
XI Bieg Podhalański – z dużą frekwencją (ZDJĘCIA)

570 zawodników z terenu całej Polski, a także Słowacji, Niemiec i Francji wzięło udział w XI edycji Biegu Podhalańskiego w Nowym Targu. Narciarskie zawody – największe w Polsce zaraz za Biegiem Piastów – rozgrywane są na terenie nowotarskiego lotniska, a patronem tego sportowego, ale i rodzinnego wydarzenia jest nieprzypadkowo św. Jan Paweł II, który właśnie to miejsce odwiedził podczas pielgrzymki w 1979 roku.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Podhalańskiego mieli do wyboru trzy dystanse: 6, 15 i 30 km. Tradycyjnie, część z nich traktowała wydarzenie jako zawody stricte sportowe, z nastawieniem na jak najlepszy wynik, inni – raczej jako dobrą zabawę, a przy okazji sprawdzenie swoich sił. Zdarzają się zawodnicy, którzy uczestnictwo w biegu – ze względu na osobę świętego patrona – łączą z jakąś modlitewną intencją.

-Uczestnicy bardzo chętnie przyjeżdżają do Nowego Targu. Atmosfera jest świetna, organizacja jest świetna, nagrody są świetne, a my, jako organizatorzy cieszymy się, że wszyscy ludzie, jacy do nas przyjeżdżają też są świetni – mówi Jadwiga Guzik, dyrektor Biegu Podhalańskiego. 

Najkrótszy z dystansów od dawna określany jest mianem biegu rodzinnego, gdzie można spotkać m.in. dziadków z wnukami, czy osoby w strojach góralskich, a przekrój wieku jest tu zdecydowanie największy. Całe wydarzenie otwiera jednak najdłuższy i najbardziej wymagający z dystansów – na 30 km.

-Bardzo się cieszę, że Bieg Podhalański udało się w tym roku zorganizować – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Jest to impreza, która się rozwija, ale niestety nie każdego roku udaje się ją przeprowadzić. W tym roku mamy takie szczęście, że śnieg jest, chociaż do końca drżeliśmy, czy nie spłynie. Wiem, że wielu uczestników czekało, by wystartować – z niecierpliwością, ale i wielką radością. I to jest chyba najważniejsze, że oprócz tych, którzy traktują ten Bieg jak zawody i walczą o wynik i palmę zwycięstwa to jednak rekreacja, całe rodziny, które tu przychodzą – to też jest bardzo istotne, ważne. Tylko się cieszyć, że dzięki patronowi św. Janowi Pawłowi II mamy możliwość spotkania się w tym roku tu na lotnisku i uczestniczenia w tym wielkim sportowym święcie. 

Mimo mroźnego wiatru, pogoda dopisała, a zawodnicy chwalili dobrze przygotowane trasy. Po ukończonym biegu na każdego czekał pamiątkowy medal oraz ciepła strawa wydawana w garkuchni przez druhów z OSP Kowaniec. Dla dzieci przygotowano przejażdżki psimi zaprzęgami. 

 

Print Informacja z dnia 06-02-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 837 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE