RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 48
Za nami pierwszy koncert w Miejskim Centrum Kultury

Niezwykła, muzyczna uczta – tak w skrócie można podsumować koncert, jaki zorganizowano w Miejskim Centrum Kultury z okazji oficjalnego otwarcia obiektu. Na scenie wystąpili muzycy w wyjątkowym składzie, jakiego mogłaby pozazdrościć niejedna sala koncertowa. 

Byli to: orkiestra Silesian Art Collective pod batutą Krzesimira Dębskiego oraz soliści: Ania Byrcyn, Mietek Szcześniak, Rafał Szatan i Edyta Górniak. Repertuar także robił niemałe wrażenie – słynne, filmowe motywy muzyczne w wersji instrumentalnej przeplecione były przebojami znanymi ze srebrnego ekranu. “Dumka na dwa serca” zabrzmiała w Nowym Targu aż dwukrotnie.

Wybór repertuaru w postaci muzyki filmowej okazał się strzałem w dziesiątkę i wyraźnie przypadł do gustu nowotarskiej publiczności. Instrumentalne utwory z takich produkcji filmowych, jak “Ojciec chrzestny”, “Gladiator”, czy “Ogniem i mieczem” przeplatane były przebojami znanymi ze srebrnego ekranu – od “Rzeki marzeń” wykonanej przez Anię Byrcyn przez piosenki z filmów o Bondzie (w wykonaniu Edyty Górniak i Rafała  Szatana) aż po hity z “Titanica” (zachwycająca Ania Byrcyn), czy “Dirty Dancing” (duet Byrcyn-Szatan). 

Choć najsilniejsze emocje wzbudzały wejścia największej z gwiazd – Edyty Górniak, równie gorąco oklaskiwani byli także pozostali artyści, szczególnie pochodząca z Podhala Ania Byrcyn. Nie obyło się bez owacji na stojąco. Poza fantastyczną muzyką, maestro Krzesimir Dębski pomiędzy utworami dostarczał widzom niemało okazji do śmiechu, a koncert rozpoczął od wykonania przyśpiewki “Ej, popijoj popijoj, Nowy Torzek mijoj”. 

Orkiestrę do występu w tym repertuarze przygotował jej stały dyrygent – Mateusz Walach. -On przygotował, ja ją tylko zepsułem – żartował Krzesimir Dębski. 

Edyta Górniak przyznała, nie kryjąc wzruszenia, że koncert w Nowym Targu ma dla niej szczególne znaczenie:

-Zdarzyło mi się kilkakrotnie występować tutaj na Podhalu, ale nigdy jeszcze w domu. To jest dla mnie bardzo szczególne wystąpienie. Znalazłam tutaj moje szczęście, moje schronienie, miłość, dostojność, spokój, Boga, przyjaciół. Dziękuję, że  mnie przyjęliście tutaj, na Podhalu – mówiła do zgromadzonych w Miejskim Centrum Kultury. 

Słynna polska diva wykonała na scenie MCK dwa utwory – “Dumkę na dwa serca” w duecie z Mietkiem Szcześniakiem (ten utwór zabrzmiał podczas koncertu dwukrotnie) oraz słynny “bondowski” przebój “Tomorrow Never Dies” Sheryl Crow. 

Koncert muzyki filmowej był uświetnieniem gali otwarcia obiektu po jego modernizacji. 

Materiał filmowy z wydarzenia – wkrótce. 

fot. Maciej Gębacz/os

Print Informacja z dnia 19-11-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 257 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE