RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 49
Zawody wędkarskie – z dużą frekwencją i sprzyjającą aurą

58 wędkarzy z 16 różnych kół stanęło na starcie III Zawodów Muchowych o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. W ramach niedzielnej rywalizacji, w wodach Białego i Czarnego Dunajca złowiono w sumie 284 pstrągów, 10 lipieni i 15 kleni. Największy złowiony pstrąg potokowy mierzył 57,5 cm długości.

Do udziału w zawodach zorganizowanych przez Koło PZW nr 17 “Podhale” Nowy Targ zgłosili się głównie wędkarze z Małopolski, choć nie brakowało przedstawicieli z Częstochowy, Sosnowca, a nawet Gdańska. Wędkowano na potokach Biały i Czarny Dunajec, a dopuszczonymi do punktacji ryby były pstrąg, lipień, głowacica i kleń. 

-To III edycja zawodów, ale historia Pucharu Burmistrza sięga wielu lat wstecz, tylko był on organizowany w innej formie. My postanowiliśmy zorganizować to na dwóch potokach – z racji położenia Nowego Targu – i nagłośnić to na całą Polskę mówi Mariusz Ciesielski, prezes zarządu Koła PZW 17 “PODHALE” Nowy Targ – Z roku na rok przybywa nam zawodników i zastanawiamy się, czy w przyszłym roku nie rozszerzyć tego do 90 osób, bo prawdopodobnie znajdzie się tylu chętnych.

Po dwuturowej rywalizacji, której towarzyszyła doskonała pogoda, najwięcej ryb złowił Michał Borys z PZW Żywiec Zabłocie, drugie miejsce zajął Norbert Dzielski z PZW 17 PODHALE, a trzecie – Dawid Kowalski (PZW Mszanka), który jest aktualnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Największą rybę zawodów – pstrąga potokowego o wymiarze 57,5 cm wyłowił z Dunajca Jarosław Mikuta z Koła PZW Jordanów. 

wędkarz, Dunajec

Statuetki dla zwycięzców, wykonane przez nowotarskiego artystę Gabriela Szyrszenia, wręczał wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek. Wcześniej odbyła się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie w całości na zarybianie wód Białego i Czarnego Dunajca. 

Dlaczego wędkowanie to hobby, którym warto się zająć? “Cisza, spokój, odskocznia od rzeczywistości, kontakt z naturą, możliwość odstresowania się po pracy” – odpowiadają wędkarze. To także pomysł na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, jak również możliwość nawiązania nowych znajomości. Choć generalnie wędkarstwo muchowe ma się na Podhalu całkiem nieźle, organizatorzy przyznają, że brakuje zainteresowania ze strony juniorów. Koło nr 17 prowadzi jednak szkółkę młodzieżową i wszystkich chętnych zaprasza do kontaktu, deklarując pomoc w starcie. 

Materiał filmowy z wydarzenia – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”. 

OS

Print Informacja z dnia 17-08-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 165 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE