X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 116
Ulica Kasprowicza przejdzie generalny remont

W dniu 15.12.2020 r. Burmistrz Miasta podpisał umowę na przeprowadzenie robót budowlanych dla zadania inwestycyjnego pn. „Remont ul. Kasprowicza w Nowym Targu”. Wykonawcą robót jest Firma Kiernia sp. z o.o. z Ratułowa. Wartość umowna robót opiewa na kwotę 2 520 460,50 zł. Urząd Miasta Nowy Targ na realizację zadania pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości: 1 260 230 zł.

Roboty budowlane zostaną wykonane w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez Pana Piotra Kowalczyka, Pracownia Inżynierii Drogowej, Nowy Targ. Realizacja zadania obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie warstw podbudowy z kruszywa naturalnego i łamanego, ułożenie krawężników, obrzeży i ścieków ulicznych, wykonanie chodników o nawierzchni z kostki brukowej betonowej bezfazowej, budowę zatok postojowych o nawierzchni z kostki brukowej betonowej, wykonanie jezdni o nawierzchni bitumicznej, wykonanie projektu stałej organizacji ruchu wraz z uzyskaniem jej zatwierdzenia i wykonanie pionowego i poziomego oznakowania drogowego. Zamontowane zostaną nowe oprawy LED z wysięgnikami, wykonana zostanie nowa linia napowietrzna na słupach firmy TAURON, która to w trakcie robót budowlanych ulicy będzie remontować sieć energetyczną.

Równocześnie na zlecenie Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone roboty obejmujące przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej. Koszt robót budowlanych obejmujących zakres zlecony przez MZWiK sp. z o.o. wynosi 1 063 682,79 zł. Tak więc łączna wartość robót wyniesie 3 584 143,29 zł a roboty mają potrwać do września 2021 r.

Przy tej okazji mogą być wykonane nowe przyłącza do sieci gazowej dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców, którzy złożą wnioski do Polskiej Spółki Gazownictwa, że tak jak to było w bieżącym roku na ul. Ogrodowej, tak samo rewitalizacja ul. Kasprowicza będzie okazją do wymiany piecy na nowe ekologiczne ogrzewanie.

To już kolejna w ostatnim czasie inwestycja drogowa realizowana w Nowym Targu, po ul. Długiej (która zostanie wyremontowana na odcinku od ul. Orkana do os. Bereki), i kolejna drogowa inwestycja dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych.

Print Informacja z dnia 17-12-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 523 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE