RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 70
Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych – nadal aktualny

“Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych jest więc nadal aktualny” – zapewnia burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, który informuje też, ze miasto zgłosiło akces do II etapu naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Lokalnego finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Norway grants) na opracowanie dokumentacji technicznej przyszłej hali wielofunkcyjnej.

O postępie w pracach nad powstaniem nowej hali lodowej, burmistrz poinformował w odpowiedzi na interpelację radnego Pawła Liszki. 

“Po opracowaniu podstawowych założeń projektowych i określeniu szacunkowych kosztów inwestycji oraz ustaleniu lokalizacji obiektu, nadal prowadzone są czynności zmierzające do realizacji zadania” – zapewnił radnego burmistrz Grzegorz Watycha. 

Przypomniał o perturbacjach, z jakimi napotkano się, przystępując do niezbędnej zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, w związku z przeciągającą się procedurą uzgodnienia projektu planu z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. 

“Przypomnę, że blisko dwa lata trwała procedura uzgodnienia projektu tego planu miejscowego z  zakończona uzgodnieniem wydanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Generalnego Konserwatora Zabytków”. 

Ostatecznie, plan miejscowy dla wybranej lokalizacji Centrum Sportów Lodowych został przyjęty uchwałą Rady Miasta Nowy Targ dopiero 27 lipca 2020 roku. 

“Po osiągnięciu konsensusu w sprawie lokalizacji i wysokości obiektu z Małopolskim Konserwatorem Ochrony Zabytków, przystąpiono do pozyskania niezbędnego terenu koniecznego do powstania Centrum Sportu Lodowych. Zabezpieczony obszar w tej lokalizacji to powierzchnia 4,07 [ha]. Jednocześnie informuję, że został zgłoszony akces przez Gminę Miasto Nowy Targ do II etapu naboru wniosków w ramach Programu Rozwoju Lokalnego finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (Norway grants) na opracowanie dokumentacji technicznej przyszłej hali wielofunkcyjnej” – poinformował burmistrz Grzegorz Watycha, dodając:

“Uzyskanie niezbędnych uzgodnień i zgód oraz opracowanie koniecznych dokumentacji inwestycyjnych wymaga czasu, szczególnie, iż jest to inwestycja wymagająca dużych środków finansowych. Temat budowy Podhalańskiego Centrum Sportów Lodowych jest więc nadal aktualny, a jego realizacja uzależniona jest od możliwości finansowych miasta i otrzymania dofinansowania ze środków zewnętrznych”.

OS

Print Informacja z dnia 03-12-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 444 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE