RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 52
(...) I że Cię nie opuszczę aż do śmierci

Ponad pół wieku temu obdarzyli się miłością i zaufaniem. Nie zawiedli się na sobie, a złożonej przysięgi dotrzymali. Czy istnieje jakiś przepis na trwały związek, gwarantujący tak długi staż małżeński? Każda z tegorocznych par udowodniła, że można wspólnie taką receptę stworzyć.

Za wytrwanie w jedności, Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha wspólnie z Przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Luberdą, uhonorowali 59 par obchodzących złote gody i 21 par świętujących diamentową rocznicę.

Nadawany przez Prezydenta medal za długoletnie pożycie małżeńskie jest nagrodą za wytrwałość, wyrozumiałość i zgodność małżeńską. W dzisiejszych czasach, kiedy to małżeństwa rozpadają się szybciej i częściej niż kiedykolwiek przedtem, wydawać by się mogło, że bycie razem wcale nie jest takie proste. Należy jednak podkreślić, że to, co najcenniejsze, nigdy nie przychodzi łatwo, a związek małżeński to nie tylko miłość, ale i ciężka praca związana z ustępstwami, cierpliwością, umiejętnością wspólnego rozwiązywania problemów i pokonywania życiowych trudności.

Odnosząc się do tych wartości, Burmistrz w imieniu własnym i Przewodniczącego Rady Miasta, skierował słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, dziękując im za wytrwałość i tym samym świadectwo dla współczesnego świata, że można w wierności i zgodzie dożyć tak pięknych jubileuszy; wyraził jednocześnie nadzieję, że obecne na uroczystości pary dodadzą młodym ludziom wiary w sens zakładania rodziny, tej podstawowej komórki społecznej, by będąc dla siebie wzajemnie wsparciem, przeżyć w miłości i szacunku tak wiele wspólnych lat.

Coroczne spotkanie, które odbyło się 11 grudnia w “Karcmie u Borzanka”, upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Obecni na uroczystości Jubilaci byli pełni pogody ducha i uśmiechów na twarzy. Dołączamy się do słów Burmistrza, który życzył Im dużo zdrowia oraz jak najwięcej sił i satysfakcji z tego, co razem osiągnęli przez te 50 i 60 lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Print Informacja z dnia 12-12-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2263 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE