X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 355
Prawdziwa końska dawka emocji - Piknik Jeździecki w Nowym Targu

„To wielkie emocje i sportowa rywalizacja”- o tym mogli przekonać się wszyscy uczestnicy trzeciego Pikniku Jeździeckiego, na których czekały gonitwy, wyścigi kłusaków, pokaz zaklinaczki koni, konkurs w powożeniu tradycyjnym i przejażdżki na kucykach.

W gonitwach i wyścigach kłusaków organizowanych na terenie lotniska brali udział jeźdźcy i dżokeje z całej Małopolski oraz z sąsiednich województw. Jedną z atrakcji Pikniku Jeździeckiego były także zawody w powożeniu tradycyjnym, w których uczestniczyli jeźdźcy z terenu Podhala. Dodatkową atrakcją dla publiczności była możliwość typowania zwycięzcy. Ci, którym udało się wskazać zwycięzcę wyścigu, otrzymywali nagrody w postaci pucharu, pamiątkowego kubka i innych nagród rzeczowych.

Gonitwa - rozdanie nagród

Trzecią edycję Pikniku Jeździeckiego po raz kolejny uświetnił występ przygotowany przez Annę Szewczyk – trenerkę koni, właścicielkę stajni Konie w Tatrach. Konie trenuję już od pięciu lat – mówi – i żeby wyglądało to tak łatwo, to trzeba włożyć w to bardzo dużo wysiłku, ale cieszymy się, że możemy tutaj być. Pokaz zatytułowany „Sól i Pieprz” mogliśmy oglądać w wykonaniu koni Lady i Tabasco. 

Ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się przejażdżki na kucykach i hucułach, z których dzieci mogły korzystać nie tylko w dni pikniku, ale również przez cały tydzień. Organizatorzy zapewnili też strefę gastronomiczną oraz namioty z ławkami i stolikami. Rolę prowadzącego w czasie imprezy przejął Jacek Soska – prezes Stowarzyszenia Hodowców Małopolskich Koni Wyścigowych. 

Gonitwa

Wydarzenie nawiązuje do tradycji wyścigów konnych odbywających się na płycie lotniska blisko 100 lat temu (lata 1919-1925). Wtedy to, na terenie dzisiejszego aeroklubu funkcjonował profesjonalny tor wyścigowy, na którym rywalizowali oficerowie oraz podoficerowie nowotarskiej jednostki artyleryjskiej, jak również miejscowi górale.

Dzisiejszy piknik jest kontynuacją dawnych tradycji i być może na stałe zagości w Nowym Targu. – Dołożymy starań, aby ta impreza na stałe znalazła się w kalendarzu imprez nowotarskich. – mówi Maciej Baraniak – organizator pikniku. – Jeźdźcy wystawiają nam naprawdę dobre opinie więc myślę, że idziemy w dobrą stronę. 

Organizatorem imprezy jest Sejmik Małopolski, Stowarzyszenie Hodowców Małopolskich Koni Wyścigowych, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Podhalańskie Stowarzyszenie Jeździeckie PRO NATI z Ludźmierza. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii! 

/ak

Print Informacja z dnia 29-07-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1122 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE