X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 80
W marcu jak w... Kulturalnej Stolicy Podhala

Przedstawiamy naszą siódemkę polecanych imprez i wydarzeń kulturalnych w marcu 2019. Na początek 1 marca (piątek) o godz.9.00 zapraszamy na MOKOTEKĘ, czyli lekcje filmowe dla klas w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37). Filmoznawca Małgorzata Flig przedstawi uczniom szkół średnich zagadnienie "Niezgoda, bunt, działanie - krytyczny moment walki o życie", nawiązując do tradycji filmowej i nie tylko. Bilet 5zł/os.

Następnie dwa koncerty w nowotarskim MOK-u (al. Tysiąclecia 37). Najpierw 1 marca (piątek) o godz.18.00 koncert jazzowy Irek Głyk Vibes Expression, czyli trio Irek Głyk (wibrafon), Paweł Tomaszewski (pianino) oraz Kinga Głyk (gitara basowa). To mistrzowie w swoim fachu – zdecydowanie polecamy, a bilet tylko 10 zł. Dodatkowo dla uczniów i studentów wstęp wolny. A następnie 7 marca (czwartek) o godz. 18.00 koncert Waldemara Malickiego. To pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie, brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą. Bilet 60zł.

Kolejne filmowe wydarzenie to II Edycja Booktrailer Film Festival organizowane 15 marca (piątek) o godz.12.00 w nowotarskim MOK-u (al. Tysiąclecia 37) przez II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tę właśnie lekturę. A wszystko to tworzone przez młodzież z Polski i świata. Wstęp wolny.

Z kolei 21 marca (czwartek) w godz. 9.00-16.00 także w MOK-u (al. Tysiąclecia 37) Konkurs Piosenki Angielskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do stanięcia w wokalne szranki na scenie. Dobra zabawa i nagrody gwarantowane. Wstęp wolny.

Na koniec dwa wydarzenia kulturalno-religijne, oba 30 marca (sobota) w nowotarskim MOK-u. o godz. 17.00 wernisaż wystawy Jacka Hajnosa OP, artysty grafika, rzeźbiarza, rysownika. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pochodzi z Nowego Targu. Laureat kilkudziesięciu krajowych konkursów artystycznych. W 2014 jego prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej na Międzynarodowym Triennale grafiki warsztatowej w Japonii. Wstęp wolny. Z kolei o godz. 18.00 premiera Misterium Męki Pańskiej 2019 „Spotkałem Pana". To bez wątpienia dobre przygotowanie do nadchodzącej Wielkanocy. Bezpłatne wejściówki można zamawiać w Parafii Jana Pawła II w Nowym Targu (ul. Szaflarska 160), tel. 18 266 76 55.

Print Informacja z dnia 28-02-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1232 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE