Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

31 maja 2024

NOWY TARG. 82. edycja olejnej edycji Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu przyciągnęła do Nowego Targu ponad 300 kajakarzy, wśród nich są wytrawni wodniacy, weterani Spływu z Polski i z zagranicy.

DJI_0182-Copy-640x360.jpg.webp

Frekwencja dopisała, stan wody był średni. Start z Parku Miejskiego odbył się przy dobrej aurze, jednak organizatorzy wzięli pod uwagę nieprzychylną prognozę pogody:

– Jesteśmy przygotowani na wypadek, gdyby burza przyszła wcześniej, niż dopłyniemy – planowane jest skrócenie etapu do mostu na Hubie i przewiezienia uczestników stamtąd na biwak do Krościenka – mówił komandor Zbigniew Mizerek.

DSC05204-Copy.jpg

Wydarzenia towarzyszyła tradycyjna uroczystość otwarcia, podczas której Komandor przywitał uczestników Spływu. Burmistrz Grzegorz Watycha oficjalnie otworzył imprezę, a przewodniczący Rady Miasta – Jan Sięka życzył wszystkim uczestnikom udanej zabawy i dobrej pogody.

Przy podnoszeniu flagi na maszt przez poczet sztandarowy z byłymi komandorami w składzie, brzmiał hymn Dunajca.

DSC05219-Copy.jpg

Czwartkowa konkurencja polega na dopłynięciu w limicie czasu do Mizernej, piątkowa zaś to wyścig indywidualny i slalom. Najmocniejsze pod względem liczby uczestników oraz lat stażu reprezentacje mają w tym Spływie tradycyjnie: Kolejowy Klub Wodny 1929 z Krakowa, WKW Wiadrus Wrocław i Bałtyk Gdynia. Główne trofeum, które przypadnie grupie z największą ilością punktów to Kryształowy Puchar Dunajca. W zeszłym roku zdobyła go ekipa z Gdyni.

DJI_0209-Copy-640x360.jpg.webp

Artykuł: nowytarg24.tv

Więcej zdjęć Pawła Kosa: nowytarg24.tv

DSC05227-Copy.jpg
Dodano: 31.05.2024 Autor: Arkadiusz Szymczyk
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne