Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

31 maja 2024

Po długiej przerwie hokej na rolkach wraca na salony do Nowego Targu na najwyższym poziomie. W Nowym Targu rozegrane zostaną 2 turnieje eliminacyjne Mistrzostw Polski w dniach 15-16 czerwca 2024 roku. Spotkania odbędą się na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu na tafli głównej na specjalistycznej macie, która została zakupiona w zeszłym roku przez Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu. Gospodarzem turnieju będzie drużyna Gazda & Jakobiszyn Team z Nowego Targu.
Zespół z Nowego Targu będzie broniła w tym sezonie tytułu mistrzowskiego, który wywalczyła w ubiegłym roku. Hokej na rolkach w Polsce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność i przyciąga coraz większą liczbę kibiców.
Dodatkową atrakcją są zawodnicy którzy na co dzień występują w ekstraklasie Hokeja na lodzie oraz aktualnie znajdują się na Mistrzostwach Świata Elity w Hokeju na Lodzie.
W tym sezonie ekstraliga Hokeja na Rolkach zyskała nową formułę rozgrywek.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy w której znajdują się 4 zespoły.
Do grupy A należą: Gazda & Jakobiszyn Team Nowy Targ, Luce Bielsko-Biała, BS Polonia Bytom oraz TH Marsjanie Opole, natomiast do grupy B należą: HC Pantery Cieszyn, KS SIMPLE Krynica-Zdrój, Łączy Nas Hokej Team i Team Hockey Łódź.
Spotkania ligowe rozgrywane są w formule turniejowej tzn. w każdej grupie zostaną rozegrane 3 turnieje (1 dzień to 1 turniej) podczas których każda z drużyn rozegra 9 spotkań.
Zasady gry nieco różnią się od tych do których przyzwyczajeni są kibice na lodzie. Gra się po 4 zawodników w polu + bramkarz, krążek wykonany jest z plastiku, nie można grać ciałem, gra jest bardzo taktyczna, techniczna i widowiskowa.
Po rozegraniu turniejów ligowych odbędzie się turniej finałowy w dniach od 28 do 30 czerwca w Krynicy-Zdroju, który wyłoni drużynę mistrzowską w sezonie 2024.
Zapraszamy serdecznie wszystkich do kibicowania i dobrej zabawy na mecze turniejowe które odbędą się 15-16 czerwca w Nowym Targu!
Tekst: Gazda Jakobiszyn Team

Oficjalna wersja plakatu - Turniej Eliminacyjny Ekstraligi Hokeja Na Rolkach Nowy Targ 15-16.06.2024.png
Dodano: 31.05.2024 Autor: Arkadiusz Szymczyk
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne