02 lipca 2026
W dniach 3-5 lipca 2026 odbędzie się11 edycja kultowego wyścigu etapowego dla amatorów Nowy Targ Road Challenge, którego Partnerem Głównym jest Małopolska i Elmar. Wyścig co roku odbywa się przy współorganizacji lokalnych samorządów Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ i Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, a na każdym etapie zdobywać Puchary Starosty Nowotarskiego, Wójta Gminy Nowy Targ i Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Dodatkowo w trakcie 2 etapu na krótszym dystansie będzie klasyfikacja dodatkowa Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w kolarstwie szosowym przy współpracy z FRDL MISTiA
Wyścig jest organizowany dla amatorów kolarstwa, ale na najwyższym poziomie, tak aby mogli poczuć się jak zawodowi kolarze.
Areną zmagań są malownicze i górskie trasy Podhala, Spiszu i Orawy.
Do wyboru są 2 dystanse krótszy FUN ok. 55-60km dedykowane dla rowerzystów, którzy zaczynają swoją przygodę z kolarstwem oraz dłuższy dystans PRO ok. 90-95km, a także oddzielny wyścig dla Kobiet na dystansie FUN.
Każdego dnia wyścig startuje w innej miejscowości (Nowy Targ, Klikuszowa, Łopuszna, Nowy Targ) co uatrakcyjnia jego formułę, dodatkowo kolarze mogą doświadczyć rywalizacji w trzech różnych formułach: jazdy indywidualnej na czas, kryterium i wyścigów ze startu wspólnego.
Rywalizacja zacznie się w piątek I etapem składającym się z dwóch części: od porannej jazdy indywidualnej na czas na dystansie 5,5km z Nowego Targu do Klikuszowej, a po południu kryterium na zamkniętym torze Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa na dystansie FUN 12 rund po 1150m i PRO 20 rund.
#2 II etap odbędzie się ze startem i metą w Łopusznej, a runda prowadzić będzie malowniczymi trasami przez Nową Białą, Dursztyn, Łapszankę, Czarną Górę na dystansie Fun będzie 1 runda, a na Pro 2 rundy.
#3 III etap wystartuje w Nowym Targu, a meta będzie na malowniczej drodze rowerowej w Pyzówce, na trasie zawodnicy pojadą przez Dział, Odrowąż, Bukowinę Osiedle, Podsarnie, Podszkle i Piekielnik i ponownie na dystansie Fun będzie 1 runda, a na Pro 2 rundy.
Dodatkowo zawodnicy walczą na premiach górskich Bialka Tatrzanska - Kotelnica o tytuł najlepszego górala i góralki, a najlepsze zespoły o zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Terma Bania .Na trasie zawodnicy mogą korzystać z lotnych bufetów z wodą i najlepszym izotonikiem 226ers Poland w bidonach podawanych przez organizatora.
Na trasie możecie liczyć na pomoc i wspaniałe koła zapasowe od DT4YOU.com #DtSwiss
Jeśli ktoś nie ma czasu startować w całym wyścigu, to może wybrać start w jednym lub dwóch etapach.
Po każdym etapie lider dystansu Pro i najlepsza Kobieta ubiera żółta PRO koszulkę ufundowaną przez Daniel Chądzyński Danielo, w której jedzie kolejny etap i walczy o jej utrzymanie!
Dodatkowo w niedzielę 5 lipca w miasteczku zawodów w Nowym Targu na stadionie Koło przy Miejskiej Hali Lodowej odbędą się zawody dla dzieci w wieku 4-14 lat, udział bezpłatny, dla najlepszych pamiątkowe trofea sportowe, dla wszystkich udział w konkursie z nagrodami oraz dostęp do zimnego bufetu z owocami, ciastami i napojami od Pana Steskala, a dodatkowo możliwość zobaczenia startu wyścigu dorosłych zawodników.
Będą dmuchańce i liczne animacje, tak więc przybywajcie całymi rodzinami, WAKCJE czas rozpocząć Rodzinnie i Aktywnie
Organizatorem wydarzenia jest Tatra Cycling Events, więcej informacji i zapisy na stroniewww.https://tatracyclingevents.com/nowy-targ-road-challenge
Serdecznie zapraszamy