Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

07 czerwca 2024

Tegoroczna edycja popularnej imprezy “Przywitanie Lata” odbędzie się 29 czerwca. Ale to nie jedyne wydarzenie zaplanowane w tym miesiącu przez władze miasta.

20240607-04.jpg

Czerwiec to miesiąc wielu atrakcji w historycznej stolicy Podhala, zapowiadają władze Nowego Targu. W czwartek odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Nowego Targu, Grzegorza Watychy, poświęcona nadchodzącym wydarzeniom kulturalnym w mieście. Nadchodzące dni zapowiadają się wyjątkowo bogato w atrakcje, a najważniejszym z nich będzie coroczne “Przywitanie Lata”, które odbędzie się 29 czerwca. Wydarzenie to, cieszące się ogromną popularnością wśród mieszkańców, będzie okazją do zobaczenia występów znanych artystów, w tym zespołu Kult i DJ-a Gromee.

Przywitanie Lata – jedno z największych wydarzeń muzycznych Nowego Targu odbędzie się 29 czerwca. Główne gwiazdy wieczoru to Kazik Staszewski z zespołem Kult, DJ Gromee oraz Felicjan Andrzejczak, znany z takich hitów jak “Jolka, Jolka pamiętasz”. Koncert odbędzie się na nowotarskim rynku o godz. 18.

– W tym roku ten akcent będzie bardzo mocny, bo muzycznie uważam, że na wysokim poziomie i też trafia w gusta i oczekiwania wielu, wielu osób o różnych przedziałach wiekowych – podkreśla burmistrz Grzegorz Watycha.

Piknik Zdrowia – w czwartek w Miejskim Centrum Kultury odbył się Piknik Zdrowia zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Targu we współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Centrum Kultury. Uczestnicy mogą skorzystać z badań mammograficznych, oceny stanu skóry dermoskopem, badania poziomu glukozy i ciśnienia krwi oraz wielu innych.

Wystawa o Janie Pawle II – 8 czerwca o godzinie 12.00 Burmistrz Nowego Targu oraz Biuro Edukacji Narodowej IPN zapraszają na wystawę “Pierwsza Pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski” na płycie Rynku. 

Slajdowisko – 13 czerwca o godzinie 18.00 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się slajdowisko “RPA i Estwani. Krajobraz południowej Afryki”, prowadzone przez wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka.

Turniej Hokeja na Rolkach – 15-16 czerwca na Miejskiej Hali Lodowej odbędzie się turniej eliminacyjny Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach, w którym wezmą udział drużyny z całej Polski.

 – Organizacja tego turnieju jest możliwa dzięki środkom otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego na przygotowanie Miejskiej Hali Lodowej do organizacji Igrzysk Europejskich – wyjaśnia Grzegorz Watycha.

Young Jazz Festival – gala finałowa muzycznego wydarzenia skupiająca młodych muzyków z Nowego Targu oraz regionu odbędzie się w Miejskim Centrum Kultury 16 czerwca o godz. 17.

Muzeum Drukarstwa – 21 czerwca o godz. 17 w Muzeum Drukarstwa odbędzie się wykład profesora Artura Jurszczyna pt. “Jan Bukowski. Wybitny Artysta Młodej Polski”.

Władze miasta już dziś zapraszają wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w nadchodzących wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

 – Mamy nadzieję, że frekwencja, jak zawsze, dopisze. Wierzymy, że organizacja tych imprez przysporzy mieszkańcom wiele radości i pozytywnych emocji – dodaje burmistrz Nowego Targu.

Nowy Targ w czerwcu będzie miejscem pełnym życia i różnorodnych wydarzeń, które z pewnością przyciągną zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców. Warto wziąć udział w tych imprezach, aby poczuć wyjątkową atmosferę miasta i cieszyć się bogatą ofertą kulturalną.

Więcej na stronie nowytarg24.tv

Dodano: 07.06.2024 Autor: Maksymilian Gryglak
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne