Logo Nowy Targ

Urząd Miasta Nowy Targ

10 czerwca 2024

W czerwcu Nowy Targ kończy 678 lat. I choć nie jest to okrągła rocznica - jest okazja by świętować. A główną imprezą będzie Przywitanie Lata - cykliczna impreza organizowana w Nowym Targu od 2016 roku.

foto.jpg
Tu jak  zwykle czekać będziemy na gwiazdy. A główną atrakcją sobotniego wieczoru, 29 czerwca, będzie występ Kazika Staszewskiego z zespołem Kult. Fanom rocka  nie trzeba przypominać takich przebojów jak “Gdy nie ma dzieci”, "12 groszy", "Spalam się" czy kontrowersyjny utwór z czasów covidu: "Twój ból jest lepszy niż  mój".
Kolejnym znanym wykonawcą, który pojawi się tego dnia na nowotarskim rynku będzie Felicjan Andrzejczak, niegdyś wokalista Budki Suflera, z która nagrał takie hity jak “Jolka, Jolka pamiętasz”, “Czas  ołowiu” czy  “Noc komety”.
Młodsi słuchacze - choć nie tylko oni - czekać będą zapewne na pojawienie się na scenie DJ Groome.
W tym roku Przywitanie Lata przesunięte będzie o tydzień - nie w trzecią, a ostatnią sobotę miesiąca.
- Z jednej strony termin  przesunęliśmy specjalnie dla Kultu, który wtedy akurat miał wolne miejsce  w grafiku. Z  drugiej - to nie koliduje z imprezami na zakończenie roku szkolnego. Myślę, że pierwszy weekend wakacji to lepszy termin - przekonuje burmistrz Grzegorz Watycha przyznając, że od dawna marzył o tym, by w Nowym Targu zagrał Kazik, którego burmistrz jest fanem od czasów studenckich.
fig, Tygodnik Podhalański
Dodano: 10.06.2024 Autor: Arkadiusz Szymczyk
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne