KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA NOWY TARG W SPRAWIE ZDARZENIA Z DNIA 15 MAJA 2025 ROKU \ Miasto Nowy Targ \ Aktualności \ Nowy Targ
Logo gminy Nowy Targ przedstawiające: herb z niebieskim tłem z postacią Św. Katarzyny z atrybutami tj. miecz, pasek przy sukience, palma, korona, aureola, koło Urząd Miasta Nowy Targ
19 maja 2025

W związku z nieszczęśliwym zdarzeniem z dnia 15 maja 2025 r., które miało miejsce na ulicy Krzywej w Nowym Targu informujemy:

Trwają czynności sprawdzające w Urzędzie Miasta Nowy Targ oraz czynności policyjne. Bezpośrednio po zdarzeniu została przeprowadzona wizja w terenie oraz zabezpieczono przewróconą latarnię. Nawiązano także kontakt z rodziną poszkodowanej osoby.

Na terenie Nowego Targu mają miejsce regularne prace związane z utrzymaniem oraz konserwacją oświetlenia ulicznego, prowadzone przez wyłonioną w przetargu firmę FHU „AGMAR”. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, na zlecenie Referatu Drogownictwa Urzędu Miasta Nowy Targ, niezwłocznie przeprowadzono ponowną ocenę stanu technicznego słupów oświetleniowych w związku z zaistniałym zdarzeniem. W efekcie 17 maja 2025 roku zdemontowano 5 latarni na terenie centrum miasta. Stałej konserwacji i utrzymaniu podlega ok. 3500 latarni miejskich.

Firma odpowiedzialna za konserwację miejskiego oświetlenia na bieżąco reaguje na wszystkie zgłoszenia awarii oraz informacje o uszkodzeniach słupów oświetleniowych. W okresie od 2021 do 2025 roku wymieniono 33 latarnie, które uznano za stanowiące zagrożenie bezpieczeństwa.

Przyczyny zdarzenia z ulicy Krzywej badają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przy współpracy z Urzędem Miasta. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej wyjaśnić wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

Dodano: 19.05.2025 Autor: Marcin Bryniarski
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne