RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 9 kwietnia 2020 roku

100 dzień roku, 15 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:00
Zachód słońca: 18:22

Imieniny obchodzą: Dobrosława, Dymitr, Maja, Marceli, Matron

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 96
Promocja 22 numeru Almanachu Nowotarskiego

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu oraz Komitet Redakcyjny serdecznie zaprasza na uroczystą promocję kolejnego - 22 numeru Almanachu Nowotarskiego. Spotkanie odbędzie się 27 listopada (wtorek) o godz. 18.00 w Nowym Targu, w Państwowej Szkole Muzycznej ul. Parkowa 12.

Uroczystość uświetni występ zespołu Młode Podhale Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu oraz program artystyczny pt. „Gimnazjaliści w drodze do niepodległej Polski" w wykonaniu uczniów I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

„Almanach Nowotarski” jest kolejną publikacja, przybliżającą dzieje i zagadnienia o tematyce lokalnej, którego pierwszym redaktorem naczelnym był Antoni Nowak. Periodyk  od 1996 roku związany z naszym miastem i regionem,  pielęgnuje tradycje i podtrzymuje dialog międzykulturowy  Znajdują się w nim artykuły dotyczące religii, kultury, gospodarki i obyczajów, zmieniających się przez kolejne lata. Każdy rocznik to bogata oferta edukacji regionalnej, zawiera wiele oryginalnych opisów, analiz, opracowań, pięknych wierszy, zdjęć i grafik.  Jest przewodnikiem po zapomnianych miejscach, sytuacjach, na tyle ważnych, że należy je utrwalić, aby ocalić od zapomnienia. Teksty, to spora dawka informacji dla miłośników poszukujących ciekawych śladów z przeszłości, czytelników interesujących się historią, ale niekoniecznie będącymi specjalistami w tej dziedzinie. Autorami poszczególnych bloków tematycznych, są przedstawiciele różnych profesji, wykształcenia, dorobku naukowego, lecz łączy ich jedno. Pasja i chęć pogłębienia swojej wiedzy i wiadomości, a którymi to badaniami chcą się podzielić z odbiorcami. Niektóre artykuły wzbudzają nostalgię, zabierając czytelników w sentymentalną podróż do przeszłości.

Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Nowym Targu jako wydawca periodyku oraz Komitet Redakcyjny gwarantują wysoką jakość publikacji i rzetelność umieszczonych w nim informacji. Dodatkową atrakcją każdego rocznika jest kronika dokumentująca najważniejsze wydarzenia odbywające się w mieście. Informację o zawartości książki, autorach i tematyce można znaleźć na stronie internetowej Towarzystwa: www.ptpn.nowytarg.pl

Lucyna Czubernat
Sekretarz PTPN 

Print Informacja z dnia 23-11-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 658 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE