Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

Aktualnie stronę ogląda osób: 46
Kolarskie Grand Prix Nowego Targu - Finał

W niedzielę 16 września na "Kole" obok Miejskiej Hali Lodowej, odbyła się finałowa 4 edycja Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu organizowana przez Nowotarski Klub Kolarski. Kolarze mieli możliwość ścigania się w maju, czerwcu, lipcu oraz we wrześniu. Zawody przeprowadzono w ramach dużej imprezy charytatywnej Winter Classic, która odbywała się równolegle tuż obok w pobliskim Parku Miejskim.

Podczas każdej edycji, zawodnicy brali udział w dwóch wyścigach – eliminacyjnym oraz punktowym (tzw. kryterium), którego wyniki liczyły się do klasyfikacji generalnej. Sytuacja z miesiąca na miesiąc zmieniała się jak w kalejdoskopie i do ostatniej chwili nie wiadomo było, który z zawodników zwycięży. Wszystko miało rozstrzygnąć się podczas niedzielnego wyścigu punktowego. Najpierw jednak na bardzo licznie zebranych kibiców czekała mała rozgrzewka w postaci wspomnianego wcześniej wyścigu eliminacyjnego. Frekwencja wśród startujących dopisała i tak ponad 15 zawodników „eliminowało” się  na co drugim okrążeniu. Nikt ze startujących nie odpuszczał i zacięta walka trwała do ostatniej rundy. Zwyciężył Krzysztof Kępa, który na „kresce” wyprzedził Jakuba Surówkę (obaj kolarze NKK),a  na trzecim stopniu podium znalazł się, debiutujący w tegorocznym Grand Prix  Janusz Bala (Thule-JMP).

W przerwie pomiędzy wyścigiem punktowym, a  głównym, były jak zawsze zmagania naszych najmłodszych adeptów kolarstwa. Dzieci w zależności od wieku miały do pokonania od 1 do 3 okrążeń nowotarskiego toru. Uśmiech dzieciaków przejeżdżających linię mety był dla nas organizatorów bezcenny :) Oczywiście wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami wykonanymi specjalnie na tę okazję.

Wisienką na torcie był ostatni tegoroczny wyścig punktowy, który miał rozstrzygnąć klasyfikację generalną, bowiem trzech zawodników miało szansę na zwycięstwo, o które walczyli - Tomasz Koszarek z 3-punktową przewagą nad Krzysztofem Kępą oraz Jakub Surówka tracący do pierwszego 14 punktów.  Jak można było przewidzieć od pierwszej punktowanej rundy szedł przysłowiowy „ogień” i  każdy z zawodników chciał finiszować jako lider. Najwięcej podczas punktowanych okrążeń „wyszarpał” Robert Bobka, który wygrał dwie podwójnie punktowane rundy czyli 15 oraz 30 i tym samym zwyciężył w 4 edycji Kolarskiego Grand Prix. Tuż za nim finiszował Krzysztof Kępa, a podium uzupełnił Tomasz Koszarek.

Do końca nie wiadomo było, jak taki układ „pudła” wpłynie na klasyfikację generalną. Ostatecznie po podliczeniu punktów okazało się, że dwaj zawodnicy tj. Tomasz Koszarek oraz Krzysztof Kępa uzbierali taką samą liczbę punktów! W takim przypadku o zwycięstwie decydował ostatni finisz,  a więc to Krzysztof Kępa wygrał klasyfikację generalną i tym samym stanął na najwyższym miejscu podium! Na miejscu drugim uplasował się Tomasz Koszarek, a miejsce trzecie zajął Jakub Surówka (wszyscy z Nowotarskiego Klubu Kolarskiego). Warto przy tej okazji zaznaczyć, iż swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta Nowego Targu Pan Grzegorz Watycha, który po krótkim przemówieniu, wręczył zwycięzcom puchary oraz dyplomy. Natomiast nagrody rzeczowe dla 6 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w formie Voucherów wręczyli przedstawiciele firm Maxmil - Cezary Szafraniec oraz Sports Camp - Piotr Twardosz.