RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 55
Parkowa Niedziela

Serdecznie zapraszamy 16 września (niedziela) do Parku Miejskiego i „na Koło" w Nowym Targu (ul. Parkowa i teren obok Miejskiej Hali Lodowej) na aż cztery równolegle odbywające się imprezy – II Turniej Plażowej Piłki Siatkowej, Finał Kolarskiego Grand Prix Nowego Targu, Festiwal Piosenki Turystycznej oraz Piknik Ekologiczny.

„Sportowo" już od godz.10.00 będzie można zagrać, wystartować lub po prostu pooglądać turniej siatkówki oraz wyścigi kolarskie. To druga edycja turnieju – w zeszłym roku Puchar Burmistrza Nowego Targu zdobył duet Pieniążek - Stręk, drugie miejsce zajęli: Apostoł - Białos, a trzecie Łabuz - Wiśniewski. Tym razem rywalizacja będzie równie emocjonująca, a organizatorzy Grupa Winter Classic spodziewają się drużyn z całej Polski. Co bardzo ważne! Podczas turnieju będą zbierane fundusze dla chorego 7 letniego chłopca Mike'a Malinowskiego - syna byłego hokeisty drużyny Podhala.

Z kolei Nowotarski Klub Kolarski zaprasza na czwartą, a zarazem finałową edycję Grand Prix. Tradycyjnie będziemy się ścigać w formule „wyścigu eliminacyjnego", czyli co drugie okrążenie ostatni zawodnik odpada, jak i w formule wyścigu punktowego. W tym momencie na czele klasyfikacji generalnej są Tomasz Koszarek i Krzysztof Kępa, ale być może ktoś dołączy do tej dwójki i wygra cały cykl...

Bardzo muzycznie będzie od godz.12.00 w Altanie w Parku, kiedy to rozpoczną się koncerty w ramach drugiego dnia Festiwalu Piosenki Turystycznej. A jako że wówczas obchodzimy także Dzień Bluesa, to i tego gatunku muzycznego nie zabraknie. Zagrają i zaśpiewają dla Państwa: 12.00 Studio Piosenki Septyma, 13.00 Zespoły harcerzy, 14.00 Yacht Klub Nowy Targ, 15.00 Zespół MAGDA - Magda Ćwiertnia z zespołem, 16.00 Zespoły szantowe, 17.00 Wojciech Szymański - założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach oraz twórca projektu poetycko-muzycznego „W górach jest wszystko co kocham", z którym Dom jest bardzo mocno związany. Dla zainteresowanych już wcześniej 14 września (piątek) od godz.19.00 koncerty muzyczne w Schronisku na Łapsowej Polanie podczas pierwszego dnia Festiwalu Piosenki Turystycznej.

Z kolei ekologicznie i edukacyjnie będzie na pewno na Pikniku Ekologicznym od godz. 12.00 na który zaprasza Instytut Doradztwa Europejskiego - Innowacja s.c. W programie: prezentacja najnowocześniejszych kotłów na gaz, biomasę i ekogroszek; prezentacja kolektorów słonecznych, pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych; konsultacje indywidualne ze specjalistami OZE i nowoczesnych technik grzewczych; dla młodszych uczestników quiz ekologiczny z nagrodami; warsztaty ekologiczne dla dzieci, w tym robienie pieczątek z warzyw, zdobienie ekologicznych toreb na zakupy, lepienie zwierzątek z ekologicznej masy, ścieżka po darach lasu,  wykonywanie z odzyskanych opakowań ozdobnych buteleczek i pudełeczek na skarby oraz prac plastycznych z wykorzystaniem peletu, śledzenie tropów zwierząt i ekologiczne kolorowanki. Na koniec o godz.18.00  występ Grupy Kabaretowej "Sprawa Drugorzędna" z przedstawieniem "Biesiada poniekąd ekologiczna". Piknik Ekologiczny realizowany jest w ramach działań na rzecz podnoszenia edukacji ekologicznej w Gminie Współfinansowany w ramach RPO WM 2014- 2020, 4 Osi Priorytetowej Regionalna Polityka energetyczna, działanie 4.4. Redukcja emisji zanieczyszczeń do powietrza, poddziałanie 4.4.3 Obniżenie niskiej emisji (paliwa stałe)- SPR.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 06-09-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1274 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE