RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 37
Małopolska TOUR i 18. Jarmark Podhalański - widowiskowe połączenie (galeria)

18. Jarmark Podhalański, a jednocześnie prawdziwe święto miłośników "dwóch kółek", czyli Małopolska TOUR. Połączenie imprez zgromadziło na Rynku tłumy nowotarżan i nie tylko, którzy oprócz podjęcia się rowerowych zmagań mogli m. in. podziwiać wyczyny profesjonalistów, odbyć przejażdżkę na zabytkowym rowerze lub wziąć udział w losowaniu z atrakcyjnymi nagrodami. Gwiazdami sportowej niedzieli były zespoły The Dumplings i Happysad.

W samo południe mieszkańcy Nowego Targu wraz z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Jackiem Krupą i Burmistrzem miasta Grzegorzem Watychą na czele, tłumnie wyruszyli na tour po okolicznych ścieżkach rowerowych. Wśród rowerzystów byli również ci najmłodsi, którzy mimo upału, dzielnie przemierzali nawet długie dystanse. W czasie, gdy uczestnicy rajdu pokonywali kolejne kilometry, na scenie pojawili się Betty & Bobas oraz zespół regionalny Mali Śwarni.

W ramach Małopolska TOUR oraz jarmarku, odbywały się również pokazy i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz przedstawiający w ciekawy sposób historię roweru, w ramach którego, specjalnie wyszkoleni rowerzyści prezentowali swoje umiejętności w jeździe na ogromnych bicyklach.

Emocji nieustannie dostarczały pokazy dirt jumpingu. Biorący w nich udział profesjonalni zawodnicy startujący w Pucharze Świata, przy żywiołowej muzyce prezentowali ewolucje na rowerach MTB i BMX oraz na rolkach. Odbyły się także widowiskowe pokazy rowerowe Trial.

To jednak nie koniec atrakcji. W ramach Małopolska TOUR na Rynku znalazł się również Blender Bike – czyli specjalny rower stacjonarny z podłączonym blenderem oraz wydzielona strefa dla dzieci, gdzie odbywały się m. in. zajęcia artystyczne czy malowanie twarzy. Najmłodsi mogli również wziąć udział w zawodach rowerowych oraz konkursie plastycznym oraz otrzymać nagrody z rąk marszałka województwa i burmistrza miasta.

Jednym z głównych punktów tego dnia było także losowanie. Nagrodą był motocykl, który trafił w ręce nowotarżanina. W drodze kolejnego konkursu wyłoniono również zwycięzcę roweru oraz nagrody specjalnej od Aeroklubu Nowy Targ – przelotu nad Nowym Targiem. Nagrodę wręczyli Radny Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś oraz Burmistrz Grzegorz Watycha.

Na koniec – zespoły The Dumplings oraz Happysad dostarczyły zgromadzonym na płycie nowotarskiego Rynku niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, kończąc tym samym 18. Jarmark Podhalański.

/ak

Print Informacja z dnia 20-08-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1033 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE