RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 8 kwietnia 2020 roku

99 dzień roku, 15 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:02
Zachód słońca: 18:21

Imieniny obchodzą: Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy, Gawryła, January, Radosław, Sieciesława

Międzynarodowy Dzień Romów
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 104
Nowy Targ: Małopolska TOUR już w niedzielę

Nowy Targ to kolejne z czterech miast, do którego w tym roku zawita wielkie święto miłośników "dwóch kółek”, czyli Małopolska TOUR. Oprócz rowerowych zmagań na trasach o różnej długości, nie zabraknie też wielu atrakcji, a wśród nich koncertów muzycznych gwiazd, pokazów ewolucji na rowerach MTB, BMX i bicyklach czy przejażdżek na zabytkowych rowerach. 

To jednak nie wszystko – każdy będzie mógł też "wykręcić” samodzielnie pyszny koktajl na blender bike’u, a nawet spróbować jazdy po… mobilnym torze grawitacyjnym!

Małopolska to idealne miejsce do jazdy na rowerze – budujemy setki kilometrów tras rowerowych, ale też organizujemy ciekawe wydarzenia, a wśród nich chociażby Małopolska TOUR. To wielkie święto miłośników dwóch kółek, w którym w tym roku po raz kolejny biorą udział setki mieszkańców Małopolski. Atrakcji nie zabraknie również w Nowym Targu już w niedzielę, 19 sierpnia

– mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa. Zachęca równocześnie, aby na najbliższy Małopolska TOUR zabrać ze sobą przyjaciół i bliskich, aby aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. 

Jedź i baw się z nami

W niedzielę, 19 sierpnia, w Nowym Targu każdy mieszkaniec będzie mógł wziąć udział w rajdzie na trasach o różnej długości: MAXI (38 km), MIDI A (28 km), MIDI B (24 km) oraz MINI (12 km). Wszyscy uczestnicy na starcie otrzymają koszulkę i numer startowy, a na mecie – posiłek pozwalający na regenerację sił. Ale to nie wszystko, gdyż na uczestników imprezy będzie czekać też specjalnie przygotowana strefa food-truckowa. Będzie też okazja do tego, aby wsiąść na blender bike'a, czyli specjalny rower stacjonarny z podłączonym blenderem. Wystarczy kilka ruchów oraz ulubionych owoców, aby "wykręcić" pyszny i zdrowy koktajl!

To jednak dopiero początek atrakcji, które będą czekać po przejechaniu rajdu. Mali miłośnicy "dwóch kółek" będą mogli wziąć udział w szkoleniach z bezpiecznej jazdy na rowerze prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Radości nie zabraknie też w specjalnej strefie zabaw dla dzieci oraz podczas spotkań z zabytkowymi rowerami. Zaplanowano też przedstawienia pokazujące historię jazdy "na dwóch kółkach" w pigułce.

Daj się ponieść emocjom

Na jeszcze więcej atrakcji będzie można liczyć z kolei podczas pokazów dirt jumpingu, czyli ewolucji na rowerach MTB i BMX. Odbędą się one na największej w Polsce konstrukcji, dzięki której rowerowe skoki można wykonywać nawet na wysokość sześciu metrów! Oblał Cię zimny pot? Nie ma się czego bać! Wezmą w nich udział zawodnicy z najwyższej półki, którzy na co dzień startują w zawodach Pucharu Świata. A może chciałbyś sam spróbować czegoś ekstra? Okazja do tego będzie na pumptracku, czyli mobilnym torze grawitacyjnym. To właśnie na nim każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe... bez konieczności pedałowania!

Wieczorem natomiast nie zabraknie świetnej zabawy z zespołami HAPPYSAD oraz THE DUMPLINGS, które wystąpią na nowotarskim rynku.

Więcej informacji na temat zbliżającego się rajdu w Nowym Targu można znaleźć na stronie www.malopolskatour.pl oraz www.facebook.com/malopolskatour.

Print Informacja z dnia 17-08-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1635 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE