RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 8 kwietnia 2020 roku

99 dzień roku, 15 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:02
Zachód słońca: 18:21

Imieniny obchodzą: Apolinary, Cezary, Cezaryna, Dionizy, Gawryła, January, Radosław, Sieciesława

Międzynarodowy Dzień Romów
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 108
Zaczarowali niebo...X Nowotarski Piknik Lotniczy (duża galeria zdjęć)

Dziewięć godzin widowiskowych pokazów i niepowtarzalnych emocji. Mnogość latających maszyn - tych z historią, ale i bardzo nowoczesnych. Dobra atmosfera i idealna pogoda. Wybitni piloci akrobacyjni dobrze znani nowotarskiej publiczności, ale też całkiem nowi. 

Program pierwszego dnia jubileuszowego X Nowotarskiego Pikniku Lotniczego był bardzo urozmaicony, a bajkowy pokaz wieńczący pierwszy dzień, nowotarżanie z pewnością zapamiętają na długo...

Pasjonaci lotnictwa nie mogli narzekać na brak atrakcji – w Nowym Targu zaprezentował się bowiem cały przekrój rozmaitych maszyn lotniczych: od samolotów ultralekkich, akrobacyjnych przez zabytkowe i wojskowe, aż po śmigłowce, wiatrakowce i motoparalotnie.

Niezwykle ciepło przywitano gwiazdy poprzednich edycji Pikniku: Jurgisa Kairysa, Artura Kielaka, Łukasza Czepiela, czy grupę akrobacyjną Firebirds. Ostatnia dwójka dała wspólny popis – co dla widzów oznaczało podziwianie aż czterech latających synchronicznie samolotów, natomiast Litwin po raz kolejny zaprezentował swój niezwykły kunszt i każdą sekundą pokazu udowadniał jak lubi nowotarską publiczność, a ta – odwdzięczała mu się tym samym. W wywiadzie z naszą telewizją pokazał też, że coraz lepiej mówi po polsku. 

Na nowotarskim niebie można było też zobaczyć m.in. najszybszy i najmocniejszy samolot tłokowy w Polsce, pilotowany przez wychowanka Aeroklubu Nowy Targ – Mateusza Stramę. Duże wrażenie zrobił ogromny, transportowy samolot CASA- największy, jaki prezentował się na nowotarskim lotnisku w dziesięcioletniej historii imprezy.

Polskie Siły Zbrojne generalnie mocno zaznaczyły swoją obecność w tegorocznym programie Pikniku, co miało związek z jubileuszem 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości – całej edycji wydarzenia przyświecało hasło „Sto lat polskich skrzydeł”.

Nie brakowało maszyn z intrygującą historią. Z dużym zaciekawieniem obserwowano lot dwupłatowego „Wiedeńczyka”, który przed laty posłużył załodze przedostać się za żelazną kurtynę, właśnie do Austrii.

Wszyscy zgromadzeni, z przejęciem oczekiwali na pokazy brytyjskiej grupy AeroSPARX – zapowiadanej jako największa atrakcja tegorocznej edycji Pikniku. Guy Westgate i Rob Barsby nie zawiedli publiczności, prezentując się w popołudniowym bloku pokazów z kolorowymi smugaczami, a magiczny występ, jaki dali całkiem po zmroku przy podniosłych dźwiękach muzyki Vangelis przerósł najśmielsze oczekiwania, po prostu oczarowując nowotarską publiczność.

Jeszcze nigdy w historii Pikniku, wieczornych pokazów nie oglądano aż tak licznie, co jest cenne tym bardziej, że w tym samym czasie trwał przecież ostatni mecz ćwierćfinałowy Mundialu. Niesamowitym preludium do nocnych lotów był nastrojowy pokaz motoparalotniarzy Flying Dragons. 

Podobnie jak w minionych latach, piknik uatrakcyjniały wydarzenia towarzyszące: koncerty, wystawy, strefa lunaparku, gastronomiczna i stoiska handlowe.

Wiele wskazuje na to, że wydarzenie, które na stałe wpisane jest już w kalendarz miejskich imprez i do tej pory kojarzone było z miesiącem sierpniem, na stałe zmieni termin właśnie na lipcowy.

/os

fot. os/pk/ak/sp

 

Galeria zdjęć na naszej stronie - X Nowotarski Piknik Lotniczy 7-8 lipca 2018 r. 

Print Informacja z dnia 09-07-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1014 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE