RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 18 lutego 2020 roku

49 dzień roku, 8 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:45
Zachód słońca: 17:02

Imieniny obchodzą: Albert, Alberta, Albertyna, Fryda, Konstancja, Krystiana, Maksym, Sawa, Sylwan, Sylwana, Symeon, Więcesława, Zula, Zuzanna

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 152
Miejski Dzień Dziecka - w cyrkowym klimacie (duża galeria zdjęć)

Tysiące ludzi przewinęło się w sobotę przez Park Miejski, gdzie miała miejsce wyjątkowo kolorowa tego roku, plenerowa impreza z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowane dzięki burmistrzowi wydarzenie odbyło się w cyrkowym klimacie.

Nie brakło szczudlarzy, pokazu magii, linoskoczków, wesołego siłacza i krasnoludka na mini-rowerku, wielkich baniek i tyrolki. I tylko szkoda, że część scenicznych występów i wspaniałą, tłumną zabawę zaplanowaną do samego wieczoru, uniemożliwiło drastyczne załamanie pogody.

Poza stricte cyrkowymi atrakcjami, w których – co niezwykle istotne – mogły uczestniczyć same dzieci, ucząc się żonglerki, opanowując sztukę chodzenia na szczudłach, utrzymania równowagi, chodzenia po linie, czy jazdy na mikro-rowerku, zapewniono występy artystyczne oraz atrakcje, jakie zawsze cieszą się powodzeniem: dmuchańce, malowanie twarzy, tyrolkę, duże bańki mydlane, przejażdżki motocyklowe na kole, kolorowe drinki i darmowe kiełbaski, przejażdżkę kucykiem i strzelanie z łuku.

W parku nie zabrakło burmistrza Grzegorza Watychy, który przybył specjalnie, by – jako gospodarz miasta i wydarzenia- oficjalnie powitać wszystkich zgromadzonych, ale też spędzić tam czas ze swoimi dziećmi. Dużym zaskoczeniem – chyba również dla samego burmistrza – okazał się jego taneczny występ z grupą dzieci z Akademii Tańca. Ponieważ w parku pojawił się akurat w momencie występu wychowanków Akademii, prowadzący imprezę dyrektor MOK (i jednocześnie instruktor tańca) Bolesław Bara przydzielił mu partnerkę i…nie było wyjścia, pod czujnym okiem wirujących, małych tancerzy, musiał zatańczyć walca.

Podczas niespełna pięciu godzin cyrkowej zabawy, można było wziąć udział w tematycznej grze miejskiej, sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz wyszkolenia psów oraz występy Frycka – małpki – marionetki grającej na fortepianie. Tłumy zebrały się, by podziwiać pokaz iluzjonisty, przerwany nagłą ulewą, której siła nie pozwoliła niestety na wznowienie zabawy. Wyjątkowo wesoły magik nie przerwał jednak występu, zapraszając widzów na scenę. Reszta publiczności schowała się pod wielkim namiotem, który okazał się zbawienny w zaistniałej sytuacji.

Nowotarżanie docenili różnorodność proponowanych atrakcji i świetną organizację, czego najlepszym dowodem była po prostu znakomita frekwencja.

/os

Print Informacja z dnia 04-06-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 958 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE