RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 76
"Z biało-czerwoną przez wieki" - wspólne świętowanie już w tę niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę, w samym centrum miasta będzie miało pierwsze duże wydarzenie, dedykowane specjalnie 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. "Z biało-czerwoną przez wieki" to nie tylko wyjątkowy koncert, w którym na scenie pojawią się trzy nowotarskie chóry, Miejska Orkiestra Dęta, Studio Piosenki Septyma i pochodzący z Nowego Targu wokaliści w towarzystwie orkiestry kameralnej.

To również zaproszenie do radosnej biesiady, pamiątkowej fotografii "Nowotarżan portret własny", wspólnego odśpiewania hymnu i pieśni patriotycznych oraz wspólnego poloneza na płycie rynku. Integrujmy się w niedzielę - dla Niepodległej! Start o godzinie 14:00.

Wydarzenie rozpoczną występy dzieci i młodzieży z działającego przy MOK Studia Piosenki Septyma. Od 15:00 na scenie pojawią się – kolejno – trzy nowotarskie chóry: Uniwersytetu Trzeciego Wieku, „Echo Gorczańskie” i Miejski Nauczycielski Chór „Gorce”. Na 16:30 planowany jest występ Miejskiej Orkiestry Dętej, a tuż po nim – wspólne odśpiewanie Hymnu i pieśni „Legiony”. Powinno być wzruszająco! 

Koncert galowy (godz. 17:00) w reżyserii duetu Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt, będzie poniekąd powtórzeniem formuły sprawdzonej podczas koncertu z okazji 670-lecia miasta Nowy Targ, kiedy nowotarżanie śpiewali dla nowotarżan. Tym razem wokaliści uroczyście zaśpiewają dla Niepodległej. Na scenie pojawią się: Andrzej Lichosyt, Jagoda Kret, Magdalena Panek, Piotr „Lupi” Lubertowicz, Beata Bełtowska „Beti”, Justyna Pustówka i Magdalena Ćwiertnia. 

Zanim jednak na scenie pojawią się nowotarscy wokaliści, zgromadzonych na rynku mieszkańców czekają dwie nietuzinkowe atrakcje: wspólna fotografia pod hasłem „Nowotarżan Portret Własny” oraz polonez na płycie rynku, prowadzony przez dyrektora MOK Bolesława Barę.

– Zapraszamy do wspólnej biesiady. Angażujemy wszystkie stowarzyszenia, wszystkich mieszkańców. Zapraszamy naszych gastronomów, Związek Podhalan. Będzie kocher grochówki, więc można nie gotować obiadu, tylko przyjść na rynek! – zachęca wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg – Jeżeli ktoś ma jakieś stroje z epoki, miałby ochotę się ubrać, to bardzo zapraszamy. Dyrektor Bara będzie prowadził poloneza, zatem obowiązują długie suknie.

W tym samym czasie na rynku będzie miała miejsce dwudniowa, mobilna wystawa „Śladem AK i Akcji Burza”, zrealizowana przez Muzeum Armii Krajowej z Krakowa (27-28 maja) oraz pokaz wojskowych samochodów w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej „Breda” z Bielska-Białej.

/os

Print Informacja z dnia 24-05-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1064 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE