RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 20 maja 2018 roku

140 dzień roku, 20 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:22

Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 59
Kulturalna Stolica Podhala w maju

Maj z Kulturalną Stolicą Podhala rozpoczniemy obchodami 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na początek o 11.00 uroczysta Msza Święta w Ogrodach Parafii Świętej Katarzyny (ul. Kościelna), następnie przemarsz na Rynek i ok. 12.00 złożenie kwiatów i okolicznościowe przemówienia.

Na koniec otwarcie wystawy „Historia na bicyklu – w 100-lecie odzyskania niepodległości" w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego (Ratusz – Rynek 1). Wstęp wolny.

Znakomita wiadomość dla miłośników książek – co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. Program służy promocji czytelnictwa i bibliotek.  Wydarzenia, które odbywają się w tym czasie mają na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) również przygotowała interesujący program na XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W programie m. in.: Fascynująca podróż Od Kurdystanu po Turkmenistan – z podróżniczką Marzeną Filipczak; zagadkowa Historia Smoka Wawelskiego, którą odkryje dla nas dr Marek Sikorski; oprócz tego warsztaty dla dzieci, spotkania z ciekawymi ludźmi, czytanie bajek, gry i zabawy dla najmłodszych. Szczegóły na osobnych plakatach. Wstęp wolny.

Kolejny już 99. Salon Poezji już 13 maja (niedziela) tradycyjnie o 11.00 w Ratuszu (Rynek 1). Tym razem program „Majowy romans z Hemarem” przygotowała dla Państwa Ewa Romaniak. Z pewnością będzie przebojowo jeśli spotkamy się z twórczością autora ponad 3000 piosenek w wykonaniu rewelacyjnej krakowskiej aktorki. Wstęp wolny.

W dniach 16 i 17 maja (środa i czwartek) w godz. 10.00-15.00 już II. Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Tanecznym Krokiem ku Integracji” w nowotarskim MOKU (al. Tysiąclecia 37). Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Targu zaprasza w pierwszym dniu festiwalu na konkursowe prezentacje dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m. in. z SOSW w Nowym Targu, Tarnowie, Kolbuszowej, Frysztaka, Makowie Podhalańskim, Krakowie, z nowotarskiej ,,Chatki”, Warsztatów Terapii Zajęciowej z Odrowąża i Szczawnicy, z Zakładu Wychowawczego w Tarnowie oraz Szkoły dla Niesłyszących i Niedosłyszących z Tarnowa. Drugiego dnia w godz. 10.00-13.00 odbędzie się uroczysta gala finałowa, wręczenie nagród oraz gościnny występ zespołu folkowego z Ochotnicy Dolnej. Wstęp wolny.

Także w tym roku Nowy Targ bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Muzeów”, kiedy to w całej Polsce będzie można bezpłatnie zwiedzać tysiące muzeów, zamków, fortów i innych historycznych obiektów. 19 maja (sobota) w godz.16.00 – 1.00 Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego wraz z partnerami przygotowało na tą okazję program „Dzieje z perspektywy roweru w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Nie zabraknie innych atrakcji. Wstęp wolny.

 Na koniec miesiąca również patriotycznie. 27 maja (niedziela) na nowotarskim Rynku „Z Biało-Czerwoną przez Wieki” – projekt edukacyjny na rzecz upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości wraz z koncertami pieśni patriotycznych. Wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 02-05-2018, była czytana 153 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE