RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 22
Konferencja  Tischnerowska w PPWSZ w Nowym Targu - 11 maja

Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki oraz Dział Promocji i Współpracy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu pragną serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na wydarzenie poświęcone osobie i filozofii ks. prof. Józefa Tischnera.

Konferencja odbędzie się 11 maja 2018 roku w auli Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Tytuł konferencji to Wolność wartości – wartość wolności. Aksjologia współczesności w koncepcji filozoficznej ks. Józefa Tischnera. Spotkanie jest dedykowane wszystkim zainteresowanym filozofią księdza profesora, którzy oczekują  analiz z perspektywy różnych dyscyplin naukowych, m.in. filozofii, etyki, literaturoznawstwa, nauk społecznych i teologicznych.

Jak możemy scharakteryzować relację zachodzącą między wolnością a wartością egzystencji ludzkiej? Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że są to pojęcia sprzeczne – przede wszystkim dlatego, że prawdziwa wolność nie może być niczym ograniczana i kierowana,  gdyż zatraciłaby swą oryginalność i niezależność. Czy wolność zhierarchizowana przez wartości jest wciąż wolnością?

Konferencja rozpocznie się o godz. 10.00 słowem wstępnym JM Rektora ks. dr hab. Stanisława Gulaka. Cykl wykładów plenarnych rozpocznie mgr Wojciech Bonowicz wykładem Ks. Józef Tischner. Gawęda biograficzna, następnie prof. dr hab. Karol Tarnowski przedstawi poglądy księdza profesora  w wykładzie Józef Tischner -  filozof dobra i zła. Jako trzeci głos zabierze ks. Jerzy Raźny, który przedstawi zarys tematyczny kazań tischnerowskich.  Panel plenarny zostanie zakończony recitalem pt. Muzyka gór.

 O godz. 13.30 rozpoczną się panele wykładowe, po których uczestnicy konferencji udadzą się do Łopusznej w celu zwiedzenia Izby Pamięci i złożenia kwiatów na grobie księdza profesora. W Tischnerówce wykład kończący konferencję zatytułowany Człowiek-nauka-prawda wygłosi prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz.

Konferencji będzie towarzyszyć okolicznościowa wystawa portretów ks. prof. Józefa Tischnera autorstwa Mariana Gromady z Ostrowska.

Zgłoszenia grup przyjmuje Dział Promocji i Współpracy do 7 maja br promocja@ppwsz.edu.pl tel. 664 730 274

Oprac. INHSiT i DPIW PPWSZ w Nowym Targu

Print Informacja z dnia 26-04-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1131 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE