RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 24 kwietnia 2018 roku

114 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:31
Zachód słońca: 19:44

Imieniny obchodzą: Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacjusz, Horacy, Zbroimir

Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 89
W Nowy Rok - przy dźwiękach walca

NOWY TARG. Tym razem oranżowo-czarne kreacje Orkiestry Straussowskiej Obligato, maestro Jerzy Sobeńko, jak zwykle, w czarnym fraku i czarująca dama sceny - Jolanta Suder. Tych sprawców wspaniałych muzycznych wydarzeń nowotarska publiczność zna już długo, a polubiła mocno i bez uroku muzyki, który niosą z sobą – już sobie nie wyobraża witania Nowego Roku.

Tym bardziej, że na każdy styczniowy koncert pani Jolanta z muzykami i śpiewakami przygotowuje nowy program. U progu 2018 r. postanowiła zmienić salą widowiskową MOK-u w salę balową, serwując nowotarskiej publiczności „Najpiękniejsze walce świata” w mistrzowskim wykonaniu Orkiestry wybitnej, niezwykłej i porywającej – w klimat i świetność Filharmonii Wiedeńskiej, ale nie tylko.

Rozpoczęcie polonezem Jankiela z „Pana Tadeusza” przydało Koncertowi Noworocznemu dostojeństwa, potem najpiękniejsze walce – wiedeńskie, rosyjskie, z kultowych filmów – płynęły wartkim nurtem, coraz bardziej rozczulając publiczność, aż westchnienie zachwytu dobyła z piersi słuchaczy zapowiedź fragmentu ścieżki dźwiękowej niezapomnianego serialu „Ptaki ciernistych krzewów” – historii zakazanej miłości z zabójczo przystojnym Richardem Chamberlainem i piękną Mag. Był to prezent od świętującej 25-lecie istnienia Orkiestry specjalnie na nowotarski koncert.

Rozbawiała natomiast widownię Jolanta Suder, dowcipną i lekką konferansjerką, anegdotami, ciekawostkami z życia kompozytorów.

Nie brakło i polskiej filmowej klasyki – w postaci „Walca Barbary” z „Nocy i dni”, także walca z „Trędowatej”, a partie orkiestrowe przeplatały się z operowymi ariami i szlagierami operetkowymi w wykonaniu energetycznej sopranistki Julii Ponomar i oklaskiwanego już wcześniej na nowotarskiej scenie znakomitego tenora Leszka Świdzińskiego. Pojawił się i towarzyszący sopranistce Niccolo Paganini w osobie pierwszego skrzypka Orkiestry – Zbigniewa Kawalca.

Prezenterka i śpiewacy zmieniali kreacje i style, Orkiestra maestra Sobeńki zbierała burze oklasków, on sam czynił koncert interaktywnym, dyrygując publicznością i zachęcając do wspólnego śpiewania, a między pierwsza i drugą częścią koncertu burmistrz Grzegorz Watycha razem z artystami wzniósł noworoczny toast, zapraszając wszystkich do holu na lampkę szampana.

Otwarte pozostaje pytanie, kiedy kolejny raz Orkiestra Obligato znów ucieszy nowotarską publiczność swoją muzyką – bo czekać na nią rok, to za długo...

Koncert Noworoczny

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 08-01-2018, była czytana 555 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl   więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE