RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 69
Podsumowanie Animuję Moje Miasto 2017

W ten wietrzny i deszczowy dzień zakończyliśmy trzecią edycję wydarzenia Animuję Moje Miasto. Organizatorzy są szczególnie zadowoleni z frekwencji uczestników warsztatów. Łącznie wzięło w nich udział 51 osób! Zajęcia zostały podzielone na trzy panele: plastyczne, animacyjne oraz malowanie światłem.

Ostatni był eksperymentem i jednocześnie nowością tegorocznej edycji, który dał uczestnikom możliwość nauczenia się czegoś nowego z zakresu sztuki nowoczesnej. Rezultat przeszedł wszelkie oczekiwania. Dzieci bardzo angażowały się w pracę, a na ich twarzach było widać ekscytację. Ich kreatywność zaskoczyła prowadzących. Warsztaty plastyczne dla naszych małych widzów również odbyły się w interesujący sposób Tematem przewodnim było hasło „Animacja narodziła się przed naszą erą”, zainspirowane twórczością Witolda Giersza. Dzieci mogły w wyobraźni przenieść się do tamtych czasów i stworzyć jaskinię z malowidłami naskalnymi (artystycznymi). Po warsztatach z animacji poklatkowej powstało kilka projektów. W nocy z soboty na niedzielę udało się zmontować w gotowy materiał tylko część efektów pracy (nawet dodatkowa godzina czasu nie wystarczyła na zebranie w całość ogromu pracy jaką wykonali uczestnicy). W najbliższym czasie wszystkie zrealizowane projekty pojawią się na kanale Effata Anima na YouTube (https://www.youtube.com/channel/UC0WCkny_vAOzmZ8RF0D5TQQ ).

Projekcje filmowe można było oglądać podczas każdego dnia wydarzenia, dzięki współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Twórców Filmu Animowanego ASIFA – ASIFA Poland, z okazji 16-tego Międzynarodowego Dnia Animacji. Filmy, które mogliśmy obejrzeć pochodziły, m.in. z Grecji, Australii, Meksyku. Na wieczorny pokaz animacji zostaliśmy zaproszeni do KsiążKawiarni Rezerwat, gdzie po raz trzeci czekało na nas ciepłe przyjęcie.

Tegoroczną edycję zakończyliśmy zestawem bajek dla dzieci, które zostały nagrodzone na Festiwalu Filmów Animowanych w Stuttgarcie w 2017 roku oraz wyjątkowym spotkaniem z panem Piotrem Nawrockim, konstruktorem lalek do filmów animowanych. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na scenę przez gościa specjalnego i mieli możliwość bezpośrednio wejścia z nim w dialog.

Wisienką na torcie było wsparcie pana Krzysztofa oraz pana Piotr z firmy „Magiczne Oświetlenie”, którzy spełnili nasze marzenie o bajkowym wystroju wnętrza w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wszystkim uczestnikom festiwalu chcemy serdecznie podziękować za to, że kolejny raz byliście z nami!

Print Informacja z dnia 02-11-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1475 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE