RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 77
XVII Dzień Papieski w Nowym Targu

Przypadający w tym roku na 8 października Dzień Papieski uczczono w Nowym Targu złożeniem wiązanek i zniczy wspólną modlitwą pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu przy lotnisku. Wcześniej delegacja władz miasta z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele złożyła wiązanki i znicze pod tablicą pamiątkową miejskiego ratusza.

Mimo deszczowej pogody, na nieszpory na nowotarskim lotnisku przybyło wielu nowotarżan, w tym dzieci. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Targu zapewnili wydarzeniu oprawę muzyczną. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego było "Idźmy naprzód z nadzieją!".

- Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego - "Idźmy naprzód z nadzieją" - zaczerpnięte z listu apostolskiego św. Jana Pawła II "Novo millennio ineunte" wydanego na zakończenie Roku Jubileuszowego 2000 - jest zaproszeniem do tego, by poprzez Dzień Papieski docierać do głębi nauczania Papieża-Polaka. Wypowiadając te słowa, św. Jan Paweł II chce nas czynić świadkami nadziei – tłumaczyli organizatorzy Dnia Papieskiego.

Organizowany od 2001 r. Dzień Papieski przypada zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jest to także dzień łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Każdego roku Dzień Papieski jest wydarzeniem nie tylko duchowym, ale również intelektualnym i kulturalnym. W całej Polsce organizowane są konferencje, seminaria i sesje naukowe poświęcone nauczaniu papieskiemu. Obchodom w wielu miastach towarzyszą również liczne koncerty, konkursy, biegi czy spływy kajakowe, przedstawienia teatralne, wystawy zarówno ogólnopolskie jak i w formie przedsięwzięć lokalnych. Centralne obchody Dnia Papieskiego mają miejsce w Warszawie.

Jak co roku w Dniu Papieskim, po Mszach św. we wszystkich parafiach zbierane były do puszek dobrowolne ofiary na rzecz zdolnej i utalentowanej młodzieży z biednych rodzin – dzieło to Jan Paweł II nazwał swoim żywym pomnikiem. Przykościelna i publiczna zbiórka odbywa się z przeznaczeniem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundusz wesprzeć można było również przez sms. 

Galeria zdjęć na stronie nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 09-10-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1318 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE