RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 84
Kulturalna Stolica Podhala w październiku

Na początek duże i znane już wydarzenie, czyli Małopolski Festiwal Smaku z podtytułem „Smak kontrolowany", którego edycja nowotarska odbędzie się w tym roku w dniu 1 października (niedziela) w godz. 12.00-19.30. Tradycyjnie zapraszamy na nowotarski Rynek, a w programie pokazy gotowania, degustacje, Food truck'i, możliwość zakupu regionalnych przysmaków, fotobudka, czy rodzinne karaoke. A wieczorem od godz. 19.30 pokaz filmowy kultowej polskiej komedii „Seksmisja". Wstęp wolny.

Kolejna edycja Muzycznych Czwartków w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) startuje od października. Będziemy spotykać się w każdy czwartek kolejno 5, 12, 19 i 26 października o godz.20.00, (jeden wyjątek godz. 20.30 w dniu 12 października), a zapowiada się wyjątkowo „międzynarodowo" – zagrają dla Państwa: 5 października Zespół Už jsme doma, Teplice, Czechy /progressive rock, post punk/, 12 października duet Jarząbek-Jurkiewcz, Lublin, Polska /piosenki Jaromira Nohavicy/, 19 października Zespół Zośka C-dur, Kraków, Polska /szanty/ oraz 26 października Zespół Gogodzy Ganski, Iwanofrankowsk, Ukraina /hucul folk, klezmer, reagge, ska/. To koncerty na których warto być i muzyka koniecznie do posłuchania. Bilety tylko 10zł.

Z kolei w dwa piątki 6 i 13 października o godz.10.00 w Muzeum Podhalańskim (Ratusz, Rynek 1) realizowany będzie program edukacyjno-naukowy „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna w Nowym Targu z lat 1914-1923". W pierwszy z piątków odbędzie się wykład „Legiony Polskie w walce o wolną i suwerenną" mgr. Lesława Dalla (Muzeum Tatrzańskie) oraz projekcja filmu dokumentalnego „Błękitny Generał", reż. Ewa Szakalicka (2003). W kolejny piątek wykład „Walka o granice niepodległej od zakończenia I wojny światowej do porozumień krakowskich (1918­1924)" dr. hab. Jerzego M. Roszkowskiego (AWF Kraków) oraz spacer historyczny po Nowym Targu i miejscach związanych z I wojną światową, który poprowadzi Robert Kowalski (Muzeum Podhalańskie). Wstęp wolny. Program został dofinasowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prawdziwe święto muzyki góralskiej w dniu 8 października (niedziela) w MOK (al. Tysiąclecia 37), kiedy to odbędzie się kolejna edycjaKonkursu Muzyk Podhalańskich im. Tomasza Skupnia. Kategorie konkursowe, które czekają na Państwa: Muzyki dziecięce (skrzypce, złóbcoki, basy) oraz muzyki i soliści (instrumenty pasterskie) /do 15 lat/; Muzyki młodzieżowe (skrzypce, złóbcoki, basy) oraz muzyki i soliści (instrumenty pasterskie) /15 - 18 lat/; Muzyki dorosłe (skrzypce, złóbcoki, basy) oraz muzyki i soliści (instrumenty pasterskie) /powyżej 18 lat/. Tomasz Skupień znakomity muzyk grający na skrzypcach, złóbcokach, basach i dudach; zmarł w 2005r. Tradycję dudziarską przekazał swoim uczniom.

10 października (wtorek) o godz.11.00 kolejna bardzo ważna społeczna akcja w MOKu (al. Tysiąclecia 37) tj. VI Kampania profilaktyki raka piersi w Nowym Targu przygotowana przez Stowarzyszenie Nowotarskie Amazonki. W przewidzianym programie event w  wykonaniu  młodzieży szkół nowotarskich przed MOK, wręczenie 50 talonów na badania usg piersi dla mieszkanek Miasta i Powiatu oraz koncert zespołu młodzieżowego i odczytanie apelu do Gmin o zapewnienie mieszkankom bezpłatnego badania usg piersi. Jak piszą Amazonki: Profilaktyka jest najlepszą odpowiedzią na wzmożoną liczbę zachorowań na raka piersi w naszym kraju. Wcześnie wykryty nowotwór staje się chorobą przewlekłą a nie śmiertelną.

Na koniec Animuję Moje Miasto 2017, czyli już III edycja festiwalu animacji dla dzieci    i młodzieży organizowanego przez Studio Filmowe Effata Anima w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) w dniach 27-29 października (piątek-niedziela). Nie zabraknie oczywiście pokazów animacji dla dzieci oraz dorosłych. Odbędzie się otwarcie wystawy plastycznej i liczne warsztaty dla dzieci i młodzieży (plastyczno-animacyjne, fotograficzne–malowanie światłem i animacji poklatkowej). Szczegóły na osobnych plakatach. Obecność obowiązkowa dla miłośników kina.

Print Informacja z dnia 01-10-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1695 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE