RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 24 lutego 2020 roku

55 dzień roku, 9 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:34
Zachód słońca: 17:12

Imieniny obchodzą: Bogurad, Bogusz, Boguta, Bohusz, Lucjusz, Maciej, Piotr

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 36
Największa amatorska kolarska impreza w Nowym Targu- czyli XXII Rajd wokół Tatr

Tegoroczna edycja Rajdu wokół Tatr przyciągnęła rekordową liczbę 250 kolarzy z całej Polski, Niemiec i Holandii. Choć co roku organizatorzy zwiększają limit uczestników, to co roku chętnych jest znacznie więcej niż miejsc. Powodem takiego zainteresowania jest świetna organizacja i wyjątkowa atmosfera jaka panuje na rajdzie w połączeniu z piekielnie trudną do pokonania trasą liczącą ponad 200km.

Rajd wokół Tatr nie ma charakteru wyścigu- kolarze nie mają rywalizować między sobą kto szybciej pokona cały dystans. Samo przejechanie całego dystansu jest bardzo dużym wyzwaniem- trasa bowiem liczy ponad 200km i do pokonania są długie, ciężkie podjazdy. W rajdzie chodzi o integrację kolarzy z różnych zakątków Polski i Europy, pokazanie pięknych tras wokół pasam Tatr oraz promocję naszego miasta Nowego Targu, które choć nadal nieodkryte przez kolarzy- jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej.

Rajd wokół Tatr (RwT) został zapoczątkowany ponad 20 lat temu przez Zygmunta Ostapiuka i organizowany przez niego przez 18 kolejnych lat. Następnie organizację imprezy przejęło kilku pasjonatów kolarstwa z NKK, którzy w tym roku wraz z Panem Zygmuntem powołali specjalnie do organizowania tej imprezy- stowarzyszenie o tej samej nazwie- Rajd wokół Tatr. Organizatorzy wraz z kilkudziesięcioma wolontariuszami pomagającymi przy rajdzie swoją pracę wykonują nieodpłatnie, by jak największą część dochodu przeznaczyć na cele charytatywne.

XXII RwT jak co roku wystartował w ostatnią niedzielę sierpnia spod Ratusza na nowotarskim Rynku. Przybyłych kolarzy przywitał Burmistrz Miasta Nowy Targ Pan Grzegorz Watycha, który po raz kolejny objął XXII RwT Patronatem Honorowym. Panu Burmistrzowi w powitaniu kolarzy towarzyszył przewodniczący Rady Miasta- Pan Andrzej Rajski.

Wszyscy uczestnicy rajdu po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod Ratuszem wyruszyli nowotarskimi drogami w stronę Ratułowa, następnie przez malowniczy Chochołów, Zuberec, Liptovsky Mikulas, Strbske Pleso, Jurgów, Białkę z powrotem do Nowego Targu z metą na Rancho Lot.
Na uczestników na trasie czekały 3 świetnie zaopatrzone bufety z jedzeniem i napojami. Do granicy ze Słowacją kolarze jechali pod eskortą Policji. Dodatkowym zabezpieczeniem dla kolarzy było kilka samochodów organizatora na trasie oraz 2 karetki jadące za uczestnikami. Na mecie rajdu na uczestników czekał ciepły posiłek.

Z relacji uczestników wynika, że RwT, to jedna z najlepszych imprez kolarskich w jakich brali udział. Uczestnicy wywożą z Nowego Targu najlepsze wspomnienia, poznają nasze miasto z perspektywy turystycznego punktu docelowego, a nie jako miasta przelotowego do Zakopanego czy Białki. Wielu z nich chętnie wraca tu na dłuższe wakacje.
Impreza na takim poziomie, który zachwyca uczestników mogła zostać zorganizowana w dużej mierze dzięki dofinansowaniu, które RwT otrzymało ze środków Urzędu Miasta w Nowym Targu.

XXII Rajd wokół Tatr otrzymał również wsparcie od firm prywatnych, dzięki czemu więcej środków może zostać przekazanych na rehabilitację Pana Andrzeja Tkaczyka. Firmy wspierające RwT, to: Nałęczów Zdrój S.A.- producent wody mineralnej Cisowianka, Stacja Paliw Fa Matlag (BP), FA „Jack” Piotr Błażusiak, wypożyczalnia samochodów Bartosz Bukowski, pomiary czasu Timedo, Stacja Narciarska Czorsztyn Ski, Szkoła pływania Swim Active, drukarnia EmiDruk, producent odzieży JMP oraz Piekarnia Piotr Żarnecki.

Zdjęcia: Rajd Wokół Tatr/ Wiktor Bubniak

Print Informacja z dnia 04-09-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1104 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE